Karty treningowo-zabawowe dla opiekunów psów  

Odkryj niezwykłe karty treningowo-zabawowe dla opiekunów psów, które pozwolą Ci na zbudowanie z Twoim pupilem wyjątkowej relacji opartej na wspólnej kreatywnej aktywności i treningu.

Chcesz zbudować ze swoim psem wyjątkową więź? Zadbać o jego dobrostan, rozwój intelektualny i fizyczny? Zależy Ci na uatrakcyjnieniu spacerów z czworonogiem i czasu spędzonego z nim w domu? Nie wiesz jak dobrać zabawę do charakteru zwierzaka? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to przedstawiamy karty treningowo-zabawowe, gdzie na każdy dzień w miesiącu znajdziesz pomysły i instrukcje na aktywności do realizacji w psio – ludzkim towarzystwie.

Zabawa jest, obok bezpieczeństwa, snu czy aktywności ruchowej, jedną z podstawowych potrzeb psa. Pomaga rozładować stres i nadmiar energii, powoduje zadowolenie, poprawia kondycję fizyczną, a także kształtuje odpowiednie zachowania i buduje wyjątkową więź między psem, a jego opiekunem.

Odkryj niezwykłe karty treningowo-zabawowe dla opiekunów psów, które pozwolą Ci na zbudowanie z Twoim pupilem wyjątkowej relacji opartej na wspólnej kreatywnej aktywności i treningu.

Razem z Kartami treningowo-zabawowymi

Zadbasz o codzienną aktywność ruchową, intelektualną i węchową Twojego psa.
Uatrakcyjnisz czas wolny spędzony z pupilem zarówno w domu w czasie długich jesienno-zimowych wieczorów, jak i na świeżym powietrzu w trakcie spacerów lub czasu spędzonego na ogrodzie czy w lesie.
Pogłębisz swoją relację z psem, zbudujesz jego pewność siebie i zaufanie do Ciebie jako opiekuna i przewodnika.
Wypracujesz nowe nawyki i rytuały, które wprowadzą do życia Twojego psa bezpieczną rutynę i przeciwdziałają wystąpieniu zaburzeń zachowania, takich jak lęk czy nadreaktywność.
Zyskasz pomysły na zabawy i aktywności, które stanowią narzędzia do pracy z psami reaktywnymi i wysokoenergetycznymi, ale również z psami wycofanymi i lękliwymi -w zależności od potrzeby – zredukujesz u czworonoga stres lub pobudzisz go do aktywności.
Dopasujesz rodzaj i formę zabawy do charakteru i aktualnego nastroju Twojego pupila.

Użytkowanie

30 kart z pomysłami i inspiracjami na zabawy i treningi dedykowane psom i ich opiekunom. Na każdej karcie znajdziesz szczegółową instrukcję jak krok po kroku zrealizować kreatywną aktywność z uwzględnieniem preferowanej przestrzeni (dom lub plener) i orientacyjnego czasu jej trwania.

W sekcji „Potrzebujesz” znajdziesz listę niezbędnych rekwizytów i przedmiotów potrzebnych do zrealizowania zadania. Większość z nich spokojnie znajdziesz w domu.

Aby móc jeszcze lepiej dostosować proponowaną zabawę lub trening do charakteru lub aktualnego nastroju Twojego pupila - na każdej karcie dodatkowo znajdziesz symbol łapki, której kolor oznacza, że dana aktywność dedykowana jest:

Kolor niebieski
- psom spokojnym, wycofanym
Kolor zielony
– psom towarzyskim, wesołym
Kolor żółty
- psom aktywnym, energicznym
Kolor czerwony
– psom lękliwym, zestresowanym

Dzięki nim – z łatwością dobierzesz zabawę wyciszającą do czworonoga, który jest zbyt mocno pobudzony i aktywizującą dla psiego leniuszka.

Zdjęcie poglądowe – pomoże Ci w wizualizacji przygotowywanego zadania zgodnie z instrukcją.

W sekcji „Wskazówki” znajdziesz natomiast komentarze ekspertów dot. najistotniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy realizacji poszczególnych zadań, by osiągnąć jak najlepsze efekty treningowe z zadbaniem o bezpieczeństwo psa i komfort jego opiekuna.

Dobór zabawy do nastroju i charakteru psa:

 
 
 
Charakter psa: psy spokojne, wycofane
 

Psy, które z natury lubią ciszę i spokój lub w danym momencie raczej nie inicjują zabawy – dobrze sprawdzą się w niezbyt zaawansowanych zabawach węchowych. Mogą być to np. naturalna mata węchowa, zwinięty kocyk lub tortilla. Dzięki zabawie węchowej pobudzimy leniwe zwierzaki do pracy umysłowej. Można spróbować pójść o krok dalej i zachęcić pupila do większej aktywności np. przeciągania szarpakiem

 
Charakter psa: psy towarzyskie i wesołe

Dla zwierzaka, który jest otwarty i pewny siebie, towarzyski i wesoły doskonałą formą rozrywki są zabawy z innymi psami lub też gry logiczne, w których mogą wykazać się sprytem i inteligencją. Dobrze spiszą się tu butelki, piramida czy pajęczyna.

Charakter psa: psy aktywne, z niespożytą energią
 

Psy z natury mocno nadpobudliwe nie powinny nadmiernie nakręcać się w trakcie zabawy – dobrze jest zaproponować im aktywność, która pozwoli im nieco się wyciszyć. Dobrze spiszą się tu sesje węchowe, naturalna mata w korze drzewa czy matrioszka.

 
Charakter psa: psy lękliwe, zestresowane

U psów, które często reagują strachem, są lękliwe lub po przejściach ważne jest zbudowanie pewności siebie i zaufania do opiekuna. By przełamać ich strach dobrze jest stopniowo i małymi kroczkami zachęcać je do odkrywania nowych umiejętności. Nadadzą się do tego np. basen antystresowy, zatkana tuba czy zabawka socjalizacyjna

 

Dla kogo?

Dla każdego psiego opiekuna, który chce spędzić ze swoim psem czas aktywnie, zadbać o jego rozwój intelektualny i fizyczny oraz zbudować relację opartą na zaufaniu.

Dla specjalistów – behawiorystów, zoopsychologów, trenerów i wszystkich osób na co dzień zawodowo pracujących z psami, którzy szukają pomysłów i inspiracji na codzienny trening i zabawę ze swoimi podopiecznymi.

Zestaw zawiera 30 kart:

  • Wygodny format - A6 105x148mm
  • Papier - spełnia najwyższe normy ochrony środowiska.
  • Polska produkcja - karty zostały zaprojektowane i w całości wydrukowane w Polsce.
  • Druk offsetowy dzięki czemu to inna jakość niż druk cyfrowy, kolory nie blekną, a czcionka jest bardzo wyraźna.

Kup Karty treningowo-zabawowe dla opiekunów psów

PROMOCJA!
Kup w przedsprzedaży do 10.07.23
Cena regularna: zł brutto
zł brutto
 
 

Wysyłka zamówienia:

(list polecony) 12,30 zł
Wysyłka nastąpi po 30.08.23