Pierwsze na rynku czasopismo o psychologii i behawiorze psów dla świadomych opiekunów.

Zoopsychologia. Komunikacja. Relacje..

 

Pies z charakterem

Misją magazynu "Pies z charakterem" jest szerzenie wiedzy na temat PSYCHOLOGII i behawioryzmu psów oraz wspieranie świadomych opiekunów.

Pomagamy w zrozumieniu psychiki ich czworonogów, zapewnieniu im dobrostanu oraz w zapobieganiu i rozwiązywaniu problemów związanych z zaburzeniami zachowania, a także dostarczenie eksperckiej wiedzy na temat prawidłowej opieki i pielęgnacji w zakresie zdrowia, żywienia, zabawy i sportu.

Poznaj nas lepiej

Czy to czasopismo jest dla Ciebie?

Jeśli jesteś świadomym opiekunem psa:

  • który chce zyskać wiedzę na temat psychologii i behawioru swojego zwierzęcia,
  • któremu zależy na zbudowaniu z psem wspaniałej relacji opartej na zrozumieniu i wzajemnej komunikacji,
  • który inwestuje czas w jego treningi behawioralne, aktywność intelektualną i ruchową,
  • który chce zadbać o jego dobrostan psychiczny i fizyczny i zapobiec problemom związanym z zaburzeniami zachowania, takim jak np. lęk separacyjny czy agresja,
  • który szuka ciekawych pomysłów na sprawdzone techniki pracy i zabawy z psem oraz form spędzania wolnego czasu z rodziną lub innymi psami,
  • który chce dowiedzieć się jak odpowiedzialnie podejść do prawidłowego żywienia, opieki i pielęgnacji przy wykorzystaniu produktów i usług wysokiej jakości
to magazyn dla Ciebie!
Pies z charakterem

Dlaczego warto

Otrzymasz dostęp do wartościowej wiedzy z zakresu zoopsychologii i behawioryzmu zwierząt, która pomoże Ci lepiej zrozumieć Twojego psa.

Poznasz nowości ze świata kynologicznego i zawsze będziesz na bieżąco ze sprawdzonymi informacjami

Znajdziesz tu artykuły specjalistów z różnych dziedzin, którzy przybliżą Ci nawet najbardziej złożone zagadnienia z zakresu behawioru, żywienia, opieki medycznej, czy pielęgnacji.

Rozwiniesz swoje zainteresowania – w czasopiśmie czekają na Ciebie inspisujące materiały i pomysły z różnych dziedzin aktywności psio-ludzkiej, jak sport, trening czy zabawa.

Przeczytasz, jakie rady mają dla Ciebie specjaliści – szerokie grono behawiorystów, zoopsychologów, zoodietetyków i zoofizjoterapeutów oraz trenerów psów pomoże Ci rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy behawioralne lub zdrowotne, z którymi mierzy się Twój pies

Będziesz mógł spędzić czas z pismem, które nie tylko popularyzuje wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego, ale również prezentuje ją w atrakcyjnej szacie graficznej - eleganckie zdjęcia i ilustracje psów sprawią, że zanurzysz się w lekturze „Psa z Charakterem” z przyjemnością

Piszą dla nas

Stałe działy

Z drugiej strony

 

Rubryka poświęcona psim bohaterom miesiąca. To właśnie tutaj zamieszczamy zdjęcia naszych redakcyjnych czworonogów i psich przyjaciół naszych czytelników.

Pies na tropie

 

Ciekawostki ze świata nauki, nowości na psim rynku, ciekawe miejsca dla psów i o psach, recenzje książek i relacje z wydarzeń, które mogą zainteresować świadomych opiekunów.

Na temat

 

W każdym wydaniu proponujemy naszym Czytelnikom temat przewodni. Co miesiąc publikujemy kilka skupionych wokół niego artykułów, pokazując konkretne zagadnienia w kompleksowy sposób.

Psychologia zwierząt

 

W tym dziale przyglądamy się psim zachowaniom, mamy wgląd do ich uczuć i emocji, radości i lęków. Poznajemy naukowe teorie tłumaczące postępowanie psów i ich praktyczne przełożenie na codzienne funkcjonowanie naszych czworonogów, a także podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by zadbać o dobrostan psiego przyjaciela.

Relacje i komunikacja

 

Rubryka poświęcona budowaniu relacji z psem opartej na zrozumieniu i wzajemnej komunikacji. Odpowiadamy w niej na pytanie: jak rozmawiać z psem i jak zrozumieć dawane nam przez niego sygnały, by tworzyć szczęśliwe psio-ludzkie stado.

Trening behawioralny

 

Podsuwamy sprawdzone metody szkoleniowe, narzędzia i pomysły na udany trening lub efektywną zabawę, uwzględniając uwarunkowanie danej rasy, cechy indywidualne i stan emocjonalny psa. Podpowiadamy jak wykorzystać elementy zabawy i sportu do spełnienia wszystkich potrzeb zwierzęcia.

W psim stylu

 

Cykl Do it yourself – czyli pomysły i instrukcje na własnoręcznie przygotowane zabawki i zabawy, formy aktywności i spędzania wolnego czasu z psem.

Recepta na zdrowie

 

Rubryka poświęcona szeroko pojętemu zdrowiu psa. Nasi czytelnicy znajdą w niej wskazówki w zakresie opieki i pielęgnacji psów na każdym etapie rozwoju – od szczeniąt po psich seniorów. Wsparcie fizjoterapeutyczne, postępowanie w przypadku chorób, pierwsza pomoc , diagnostyka i leczenie i wiele więcej.

Behawiorysta radzi

 

Dział poświęcony trudnym przypadkom i zaburzeniom zachowania u psów. Dowiadujemy się z niego jak radzić sobie z problemem agresji, reaktywności lub lęku w praktyce i do kogo zwrócić się o pomoc, a behawioryści omawiają konkretne przypadki najczęstszych problemów, z którymi spotykają się w swoich gabinetach.

Poradnik dobrego żywienia

 

W tym dziale skupiamy się na prawidłowym żywieniu psów, omawiamy różne modele żywienia, diety dedykowane specjalnym wymaganiom zdrowotnym, wpływ żywienia na zachowanie psa oraz przepisy na zdrowe przysmaki, które można wykonać samodzielnie w domu.

Pies z charakterem

Mówią o nas