Myśli nieuczesane

Myśli nieuczesane

Nikt tak nie docenia geniuszu zawartego w twoich słowach jak twój pies. 
Christopher Morley

Fragment książki Był sobie pies, W. Bruce Cameron
Obudziłem się, gdy samochód stanął, i rozespanymi oczkami patrzyłem na kobietę, jak pochyla się, by wziąć mnie na ręce.
– Och, jesteś taki słodki – wyszeptała mi do ucha. Wychodząc z samochodu, przytulała mnie do piersi, a ja wyczuwałem mocne bicie jej serca i coś na kształt niepokoju. Strząsnąłem z siebie resztki drzemki i po szybkiej kupce na trawie byłem gotów na jakiekolwiek wyzwanie, które tak ją zmartwiło.
– Ethan! – zawołała. Chodź, chcę, żebyś kogoś poznał.
Spojrzałem na nią z zaciekawieniem. Znajdowaliśmy się przed dużym białym domem, a ja zastanawiałem się, czy na jego tyłach są psie budy albo jakaś duża zagroda. Nie słyszałem jednak żadnego szczekania, więc może byłem tu pierwszym psem.
Wtedy tylne drzwi domu otworzyły się z łoskotem, a na ganek wybiegł człowiek, jakiego nigdy wcześniej nie widziałem. Zeskoczył z cementowych schodków na trawę i stanął w bezruchu.
Zaczęliśmy się na siebie gapić. Uświadomiłem sobie, że to ludzkie dziecko, a dokładniej chłopiec. Uśmiechnął się szeroko i rozłożył ramiona.
– Szczeniaczek! – wykrzyknął radośnie i obaj pobiegliśmy ku sobie. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Nie mogłem przestać go lizać, on nie mógł przestać chichotać, a obaj nie mogliśmy przestać tarzać się razem w trawie.
Nigdy chyba nie miałem potrzeby rozmyślania o istocie zwanej chłopcem, ale teraz, kiedy znalazłem jednego dla siebie, stwierdziłem, że nie ma we wszechświecie wspanialszego stworzenia. Chłopiec pachniał błotkiem, cukrem i jakimś obcym mi zwierzęciem. Jego palce pachniały też lekko mięskiem, więc mu je wylizałem.
Pod koniec dnia znałem go...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Wydania czasopisma "Pies z Charakterem"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy