Autor: Redakcja

   

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

SAFE-ANIMAL – skuteczne odnajdowanie zaginionych zwierząt

Jak zapewnić psu bezpieczeństwo, a opiekunowi spokój, podczas pobytu z czworonogiem w terenie? Czipowanie i elektroniczna rejestracja psów znacznie zwiększa szanse na szczęśliwy powrót do domu zwierzęcia w razie nieprzewidzianego nieszczęśliwego zdarzenia – jego ucieczki lub kradzieży.

Czytaj więcej

Podstawowe narzędzia do treningu psa. W co się zaopatrzyć?

Planując rozpoczęcie treningów ze swoim psem, warto zaopatrzyć się w narzędzia treserskie, które mogą uczynić je efektywniejszymi. Które z nich warto mieć w swoim domu i do czego one służą? Oto trzy podstawowe!

Czytaj więcej

Kleszcz – mały pajęczak, duże zagrożenie. Czy warto zabezpieczyć psa przed chorobami odkleszczowymi?

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń w naszym klimacie nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. W zapobieganiu tym chorobom kluczowa jest profilaktyka. Biorąc pod uwagę, że kleszcze są aktywne już od przełomu lutego i marca, najwyższa pora, aby zacząć w tej kwestii działać, a dokładniej – przeciwdziałać.

Czytaj więcej

HAU DO YOU KNOW, co kupić?

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy jest jakaś rzecz, która ucieszy jednocześnie psiarza, ale skorzysta także na niej pies? Najpiękniejszy prezent dla każdego, bez względu na to, czy to człowiek, czy zwierzę, to wiedza i świadomość – o potrzebach i sposobie patrzenia na świat tego drugiego. Wiedza otwiera drogę do zrozumienia siebie nawzajem i mądrej troski. Doskonałym wyborem na walentynkowy upominek, łączącym przyjemne z pożytecznym, będzie gra Hau do you know.

Czytaj więcej

Fragment rozmowy Agaty Michalak z Magdaleną Kobus i Franciszkiem Buchnerem o ich psach – Fisi i Funi, przeprowadzonej w lutym 2021 r. i opublikowanej w książce Anny Piwowar Psia książka. 13 rozmów o miłości

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, czym jest miłość między psami a ludźmi? W książce Psia książka. 13 rozmów o miłości Anna Piwowar przybliża tajemnice codziennego życia znanych ludzi kultury i ich psich towarzyszy. Rozmówcy nie tworzą konkretnej definicji, lecz wyobrażenie tego pojęcia buduje się w głowie czytelnika samo z każdym przeczytanym wierszem tekstu o wyjątkowych relacjach, przekraczających utarte schematy i międzygatunkowe podziały. To historie o bliskości, radości i cieple, które zmieniają życie na lepsze.

Czytaj więcej