Autor: Ewa Skarzyńska

Blogerka, właścicielka firmy „Kennelove” produkującej oryginalne klatki kennelowe z drewna oraz oferującej szeroki zakres akcesoriów dla psów. Jej „konikiem” są psie i kocie zabawki, w szczególności  węchowe i intelektualne, które sama projektuje i tworzy.  Autorka bloga o aktywnym życiu z psem, a z doskoku także wolontariuszka w Gminnym Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Środzie Wlkp. Na co dzień opiekuje się dwoma adoptowanymi psiakami: Piną i Maxem, których problemy nieustannie skłaniają ją do pogłębiania wiedzy o metodach i narzędziach pracy z psami zaburzonymi. Swoją wiedzą i autorskimi zabawami węchowymi dzielę się z innymi, występując z Piną w szkołach, przedszkolach i innych placówkach. www.kennelove.pl   www.PINAiMAX.blogspot.com

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Do it Yourself. Wisząca forteca

Doskonała zabawka intelektualna dla psa, którą można wykonać samemu w domu. Nie potrzebujemy do tego wyszukanego sprzętu, tylko kilka łatwo dostępnych przedmiotów. Wisząca forteca będzie nie lada wyzwaniem umysłowym i sprawnościowym dla psiaka – nie dość, że trzeba wywęszyć smakołyki i pogłówkować, jak się do nich dostać, to ich wydobycie z wiszącej i uciekającej konstrukcji nie należy do najprostszych.

Czytaj więcej

Do it Yourself. Jajeczne babeczki na każdą okazję

Oto najprostszy przepis na efektowny poczęstunek dla psiej gromadki, który sprawdzi się np. na psim przyjęciu. Apetyczne babeczki przygotowuje się bardzo szybko i nie wymagają one żadnych trudno dostępnych składników. Bazą babeczki jest suflet – wypiek na bazie jaj – z dodatkiem kawałków mięsa. Tak prostym i wybornym jednocześnie „deserem” nie pogardzi żaden pies.

Czytaj więcej

Do it Yourself. Pluszowy balonik

Psy – inaczej niż ludzie – uwielbiają się beztrosko bawić aż do końca swoich dni. Można więc powiedzieć, że nigdy się nie starzeją. Dlatego każda kolejna zabawka dla ukochanego pupila to zawsze dobry pomysł. Zwłaszcza kiedy jest to atrakcyjny egzemplarz, który łączy w sobie różne funkcje, np. maskotkę i szarpak, tak jak w wypadku naszego pluszowego balonika. Sprawdź, czy Twój pies także polubi taką zabawkę, szyjąc dla niego serduszko według instrukcji poniżej.

Czytaj więcej

Do it Yourself - Kruche ciasteczko serduszko

Przysłowie „przez żołądek do serca” z powodzeniem można odnieść do czworonogów. Czy jest coś, co cieszy nasze psy bardziej niż pyszna przekąska? Aby okazać psu miłość, upiecz mu kruche, mięsne ciasteczka. Twojemu pupilowi zapewne spodoba się ten sposób na zdobycie jego serca.

Czytaj więcej

Do it Yourself. Psie przysmaki

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się ze śniegiem, z choinką, prezentami i ze świątecznymi wypiekami, wśród których króluje piernik. Proponujemy, aby w świątecznym ferworze przygotowań znaleźć chwilę na upieczenie pysznego piernika dla psa, by i on posmakował świątecznej atmosfery. Przepis na piernik zawiera oczywiście produkty bezpieczne dla naszych czworonogów.
 

Czytaj więcej

Do it Yourself Kostka węchowa

Październik. Lato za nami, dzień coraz krótszy, a pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu. Jesienią zamieniamy aktywności na świeżym powietrzu na te, które można realizować w domowym zaciszu. Nie bez powodu jesień i zima to pory roku szczególnie sprzyjające zabawom węchowym z psem. Dzięki nim możemy zmęczyć naszego pupila i zafundować mu dobrą zabawę. Zachęcamy do tworzenia własnych zabawek angażujących psi nos. Poniżej przedstawiamy instrukcję wykonania kostki węchowej, którą pokocha każdy psiak. 

 

Czytaj więcej