Autor: Ewa Jabłońska

Założycielka Centrum Psychologii Zwierząt.

Behawiorysta zwierząt, instruktor szkolenia psów.

W latach 2016 - 2020 członek Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE (CAPBT – COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers).

Absolwent studiów podyplomowych SWPS w Sopocie, kierunku Kynopsychologia (studia podyplomowe rozwoju kompetencji trenera psów).

Od 2016 roku pełni funkcję biegłego sądowego w zakresie kynologii.  Współpracowała z COAPE, jako tutor kursów: Petsitter oraz Kurs Szkoła dla psów a także jako marker kursu dyplomowego nadającego kwalifikacje behawiorysty zwierząt.

Obecnie, jeden z wykładowców kursów trenerskich, prowadzonych przez Frambos Academy w Lublinie.

Od 2020 roku koordynator grupy Poleskich Psów Ratowniczych, która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych w terenie otwartym przy pomocy wyszkolonych do tego typu pracy, psów. Przewodniczka psa ratowniczego - suczki rasy Border Collie. 

https://centrumpsychologiizwierzat.pl/

https://www.instagram.com/centrumpsychologiizwierzat/

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Opieka nad psim seniorem

Dzisiejszy pies jest zorientowany na człowieka. Żaden inny gatunek nie czuł się tak dobrze w ludzkim biotopie, jak Canis familiaris. Pies jako zwierzę wysoce socjalne całkiem nieźle funkcjonuje w uporządkowanym ludzkim społeczeństwie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że na drodze ewolucji tych zwierząt, podczas świadomej selekcji, brano pod uwagę głównie gotowość podporządkowania się psa człowiekowi.

Czytaj więcej

Poprzez miedze, poprzez łąki. Jak zadbać o psa na spacerze?

Wydawałoby się, że spacer z psem to podstawowa i banalnie prosta czynność, którą wykonujemy kilka razy dziennie. Warto sobie uzmysłowić, że dla zwierzęcia jest to czas zaspokajania najważniejszych potrzeb. Nie tylko fizjologicznych, ale również aktywności fizycznej, eksploracji, węszenia, nawiązywania kontaktów społecznych i socjalizacji. Dlatego wybierając się na wspólny spacer, dobrze mieć w głowie mapę potrzeb naszego psa i tak ułożyć trasę, aby je zaspokoić.

Czytaj więcej