Autor: Magdalena Plewa

Nazywam się Magdalena Plewa i jestem inżynierem zoofizjoterapii. Ukończyłam studia na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy. Prywatnie jestem żoną, mamą, właścicielką własnej praktyki zoofizjoterapeutycznej FizjoMag, a także fanką czytania książek. W wolnej chwili opisuje swoją pracę w artykułach branżowych, uczestniczę w szkoleniach i pomagam organizacjom charytatywnym.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Bieżnia wodna w fizjoterapii

Woda w rehabilitacji zwierząt to narzędzie przydatne w wielu sytuacjach – zarówno u pacjentów neurologicznych czy ortopedycznych, jak i u sportowców. Możliwość poruszania się w wodzie jest szczególnie motywująca dla psów sparaliżowanych lub z poważnymi deficytami w obrębie układu ruchu.

Czytaj więcej

Instrukcja ćwiczeń dla opiekuna. Ćwiczenie „siad–wstań”

To ćwiczenie pomaga trenować i wzmocnić mięśnie tylnych łap. Dodatkowo doskonale rozciąga okolice klatki piersiowej, mięśni biodrowo--lędźwiowych oraz kręgosłupa.

Czytaj więcej

Rehabilitacja w domowym zaciszu. Jak pomóc psu wrócić do formy?

Nasze psy cierpią na schorzenia wymagające fizjoterapii podobnie jak ludzie. W takich przypadkach pomoże specjalista, ale wesprzeć naszego zwierzaka możemy samodzielnie w domu. Jak ćwiczyć tak, aby nie zrobić mu krzywdy?

Czytaj więcej