Czy wiesz, że... Psi bohaterowie

Psie Newsy

O cudownych zdolnościach psów, ich empatii, wyczulonych zmysłach i wielkim sercu można by opowiadać naprawdę długo. Wielu właścicieli przekonało się o tym na własnej skórze. Szczęście w nieszczęściu, można by rzec. Niektóre sytuacje były przerażające i groźne, ale tylko dzięki czworonożnym przyjaciołom udało się to przetrwać. Poznajcie kilka wspaniałych i niesamowitych historii, w których psy okazały się bohaterami. Jeśli również przeżyliście coś podobnego, koniecznie dajcie znać redakcji.

Pogromca węży

Kolejna historia wydarzyła się w Australii. Rodzina wraz z półtoraroczną córką postanowiła przygarnąć do domu dobermana ze schroniska. Zaledwie cztery dni później stało się coś niesamowitego. Z początku rodzice myśleli, że Khan wykazuje zachowania agresywne, kiedy przebywał w ogrodzie wraz z ich córką. Szczekał na dziecko, warczał, szturchał nosem, aż w końcu złapał za pieluszkę i odepchnął ją. Jak się okazało, pies uchronił dziecko przed wężem. Mimo że sam został ranny, przeżył dzięki szybkiej interwencji opiekunów. Kahn zyskał nie tylko kochający dom, ale także ogromny podziw i wdzięczność od rodziców. 

 

 

Opanowanie na medal

Zapewne kojarzycie tragiczny dzień, w którym zaatakowano World Trade Center? Niestety, zginęło wtedy mnóstwo osób, ale także wiele udało się uratować. Wśród nich znalazł się niewidomy Michael Hingson. Do pracy chodził w asyście psa – labradorki Roselle. Wśród pyłu, huku, hałasu i przede wszystkim ogromnej paniki i stresu to ona zachowała największy spokój. Wykazała się niesamowitym opanowaniem i skupieniem. Wydostała z opałów nie tylko opiekuna, ale także dodatkowo trzydzieści osób. Razem przemierzyli prawie półtora tysiąca stopni i dotarli do podziemnej stacji, która posłużyła za schron.

Detektor ciepła

Willow mieszkająca w Stanach Zjednoczonych – pirenejski pies pas...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Wydania czasopisma "Pies z Charakterem"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy