Poczekalniowy savoir-vivre

Recepta na zdrowie

Czy w poczekalni weterynaryjnej obowiązują jakieś zasady? Oczywiście! Choć są niepisane, to ułatwiają życie personelowi medycznemu, opiekunom, a przede wszystkim samym czworonożnym pacjentom. To przecież oni są zestresowani i należy zrobić wszystko, żeby wizyta była dla nich jak najmniej przykra.

Bardzo często śmiejemy się ze znajomymi lekarzami weterynarii i technikami, że w poczekalniach gabinetów weterynaryjnych można by nagrać całkiem ciekawy serial. To miejsce spotkań przeróżnych ludzi, którzy przynoszą ze sobą ogrom rozmaitych emocji. Poczekalnie znają zarówno historie mrożące krew w żyłach, jak i niosące szczęście i poczucie zwycięstwa. Gdyby ściany potrafiły mówić… 

Pies na krótkiej smyczy

Poczekalnia nie jest odpowiednim miejscem do zapoznawania się z innymi przedstawicielami swojego gatunku, dlatego wszystkie psy powinny być trzymane na krótkiej smyczy. Bez wyjątku. To ograniczy choćby podchodzenie do ludzi, którzy mogą po prostu bać się psów. Podobnie rzecz się ma z kotami. Niektóre panicznie boją się psów i nawet pozornie przyjacielskie wsadzenie nosa w transporter może wywołać ogromny lęk. Jeśli przychodnia pomaga także innym gatunkom, takim jak króliki, to z pozoru niewinne pozwolenie psu na „powąchanie króliczka” jest tak naprawdę po...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Wydania czasopisma "Pies z Charakterem"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy