Dział: Recepta na zdrowie

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Znaczenie propriocepcji u psa. Czym jest i jak o nią dbać?

Wielu opiekunów psów jest zaskoczonych faktem, że ich zwierzęta posiadają zmysł propriocepcji, a jeszcze bardziej zadziwiające jest dla nich to, jak istotną rolę odgrywa on w życiu ich czworonożnych przyjaciół.

Czytaj więcej

Czy sport to zawsze zdrowie?

Często słyszymy, jak ważna dla zdrowia, zarówno ludzi, jak i psów, jest aktywność fizyczna. Utrzymanie organizmu w zdrowiu zależne jest od wielu czynników, a aktywność fizyczna jest dość istotnym elementem. Kiedy rzeczywiście „sport to zdrowie” dla naszych czworonogów?

Czytaj więcej

Kleszcz – mały pajęczak, duże zagrożenie. Czy warto zabezpieczyć psa przed chorobami odkleszczowymi?

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń w naszym klimacie nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. W zapobieganiu tym chorobom kluczowa jest profilaktyka. Biorąc pod uwagę, że kleszcze są aktywne już od przełomu lutego i marca, najwyższa pora, aby zacząć w tej kwestii działać, a dokładniej – przeciwdziałać.

Czytaj więcej

Bieżnia wodna w fizjoterapii

Woda w rehabilitacji zwierząt to narzędzie przydatne w wielu sytuacjach – zarówno u pacjentów neurologicznych czy ortopedycznych, jak i u sportowców. Możliwość poruszania się w wodzie jest szczególnie motywująca dla psów sparaliżowanych lub z poważnymi deficytami w obrębie układu ruchu.

Czytaj więcej

Padaczka u psów

Psy chorują na takie same choroby jak ludzie. Wśród nich, niestety, coraz częściej diagnozowana jest epilepsja.

Czytaj więcej

Pacjent onkologiczny

Choroby nowotworowe coraz częściej atakują zwierzęta, bez względu na ich wiek i stan fizyczny. Dlatego nie ignorujmy żadnego z niepokojących objawów. Jeśli się pojawią, natychmiast zaprowadźmy naszego ulubieńca do lekarza weterynarii.

Czytaj więcej

Red flags w badaniach krwi psów

Badania krwi naszych ulubieńców powinniśmy wykonywać regularnie – co najmniej raz w roku u zdrowych zwierząt dorosłych, a u chorych i starszych zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii. Pamiętajmy także, że to lekarz interpretuje wyniki.

Czytaj więcej

Gdy w organizmie zgrzyta… O zaburzeniach hormonalnych

Wśród opiekunów psów pokutuje opinia, że po poddaniu psów sterylizacji lub kastracji zniknie większość zaburzeń zachowania, zwłaszcza nadmierna agresja, kopulacja z przedmiotami, innymi psami czy ludźmi, a zwierzęta staną się spokojne i posłuszne. To fałszywe przekonanie.

Czytaj więcej

Udar cieplny u psów

Temperatura ciała „przegrzanego” psa przekracza 40 stopni. Udar cieplny stanowi więc bezpośrednie zagrożenie dla jego życia.

Czytaj więcej

Gdy pies ma alergię

Szacuje się, że nawet jedną trzecią populacji ludzi stanowią alergicy. Być może tak samo często zwierzęta cierpią z powodu chorób o podłożu alergicznym, np. nietolerancji pokarmowej czy atopii. Czym są te choroby? Jak sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej

Checklista zdrowia psa

Jeśli chcemy cieszyć się długim i szczęśliwym życiem naszych czworonożnych ulubieńców, musimy regularnie zwracać uwagę na ich stan zdrowia. Pomoże nam w tym specjalny arkusz obserwacyjny.

Czytaj więcej