Nasze czworonogi, a zwłaszcza psy, na pewnym etapie swojego życia wymagają stosowania dodatkowej suplementacji regeneracyjnej.
Nasze czworonogi, a zwłaszcza psy, na pewnym etapie swojego życia wymagają stosowania dodatkowej suplementacji regeneracyjnej.
Psy chorują tak jak ludzie. Cierpią z powodu otyłości, cukrzycy, zwyrodnień stawów i kręgosłupa, nowotworów. Mają problemy z emocjami, boją się samotności. Pomożemy im, jeśli obdarzymy je mądrą miłością, damy wsparcie, zrobimy wszystko, aby zaspokoić ich potrzeby.
Nieodłącznym elementem występującym na różnych etapach życia psa będą spotkania z lekarzem weterynarii. Przyjęło się, że nie mogą być one przyjemne, a sama wizyta jest powodem do ogromnego stresu dla zwierzęcia. Jest w tym sporo prawdy, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie sytuacje, w których do lekarza weterynarii przychodzi pies chory. Może warto byłoby więc odwiedzić lekarza z psem zdrowym?
Jesienią psy potrzebują szczególnej opieki równie mocno, jak ludzie. Dokuczają im chłód, deszcze i choroby. Warto więc zadbać, aby nasi czworonożni pupile jak najlepiej radzili sobie z jesiennymi niedogodnościami.
Odpowiednio przeprowadzony taping może być doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji pourazowej czy neurorehabilitacji, ale także stanowić fundament pracy nad prawidłową biomechaniką ruchu zwierzęcia.
Chcąc jak najlepiej dla naszego psa, czymś naturalnym jest, że w wypadku wystąpienia u niego jakiegoś problemu zdrowotnego staramy się szybko znaleźć rozwiązanie, najczęściej w internecie. Niestety, w dobie szerokiego dostępu do informacji, zwykle odpowiedzi na nasze pytania szukamy w niewłaściwych źródłach. Skąd czerpać wiedzę, żeby pomóc, a nie zaszkodzić? Jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą doktor Google?
Ciąża urojona często budzi u opiekunów psów niepokój i zmartwienie, głównie z powodu zmian zachodzących w jej trakcie w organizmie oraz zachowaniu zwierzęcia. W zdecydowanej większości wypadków nie ma jednak powodu do zmartwienia, choć wymagają one szczególnej czujności ze strony opiekunów.
Psia apteczka pierwszej pomocy różni się od ludzkiej. Co powinno się w niej znaleźć? Jakich leków unikać, by nie zaszkodzić psu? W jakich sytuacjach należy z niej skorzystać?
Stosowanie chemicznych środków przeciwko ektopasożytom wymaga dużej ostrożności. Należy uważać, żeby preparat nie dostał się do oczu, nie był wdychany przez człowieka i bezwzględnie umyć ręce po jego aplikacji. Szczególną ostrożność trzeba zachować, jeśli w domu są dzieci. Gdzie szukać porady na wypadek wątpliwości?
Produkty zawierające wyciąg z konopi siewnej wchodzą na rynek zoologiczny – można je znaleźć na półkach z przekąskami i kosmetykami, a także jako olej stosowany np. w terapiach przeciwlękowych. Czy naprawdę są skuteczne? A może to tylko moda?
Zachwycamy się psami biorącymi udział w rywalizacji sportowej – cenimy piękno ich ruchów, szybkość, precyzję, zwinność i siłę. Często widzimy psy trenujące ze swoimi opiekunami w parkach, podglądamy zajęcia sportowe na profesjonalnych placach treningowych. I z czasem przychodzi nam myśl, dlaczego by nie spróbować z własnym pupilem?
To ćwiczenie pomaga trenować i wzmocnić mięśnie tylnych łap. Dodatkowo doskonale rozciąga okolice klatki piersiowej, mięśni biodrowo--lędźwiowych oraz kręgosłupa.