Autor: Dagmara Borucka

Trenerka psów i behawiorystka.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jajko zamiast wołowiny?

Białko jest niezwykle istotnym składnikiem diety psa, pełniącym ważną funkcję w rozwoju i utrzymaniu zdrowia. Tradycyjne źródła białka, takie jak mięso, mogą być jednak nieodpowiednie dla niektórych psów ze względu na ryzyko alergii czy nietolerancji lub specyficzne wymagania żywieniowe. W takich wypadkach warto znaleźć alternatywne źródła białka, które można dostosować do indywidualnych potrzeb naszych pupili, a tym samym zapewnić im odpowiednie odżywienie.

Czytaj więcej

Trening uważności w pracy z psem

Trening nicnierobienia ma nauczyć psa, jak się zrelaksować i cieszyć chwilą, bez ciągłej potrzeby aktywności. To technika, która z pewnością poprawi zdrowie i dobrostan naszych czworonożnych przyjaciół.

Czytaj więcej

Najszczersze łzy na świecie

Psy potrafią okazywać swoje emocje na wiele różnych sposobów. Radośnie skaczą na widok opiekunów, podkulają ogon ze strachu, szczekają z podekscytowania. Ale jak radzą sobie z naprawdę silnymi emocjami? Czy na przykład potrafią płakać?

Czytaj więcej

Zielone trucizny

Robi się coraz cieplej, częściej więc wychodzimy z psami na spacer. Nasi ulubieńcy interesują się powracającą do życia przyrodą, więc wąchają, co się da, a często próbują posmakować świeżych pędów czy listków. Warto jednak wiedzieć, że niektóre rośliny mogą wywołać reakcje alergiczne, a nawet doprowadzić do tragedii.

Czytaj więcej

Chodzenie „na kontakcie” - Kontakt wzrokowy kluczem do sukcesu

Nawiązanie kontaktu wzrokowego z psem to pierwszy krok do udanego treningu. Na wyższych poziomach ćwiczeń pozwala on również na chodzenie „na kontakcie”. Na czym polega ten rodzaj ćwiczenia i w jakich sytuacjach jest dla psa oraz jego opiekuna przydatny?

Czytaj więcej

Fenomen psiego słuchu

Nikogo nie trzeba przekonywać o potędze psiego węchu. A jak wygląda kwestia jego słuchu? Czy jest równie ważny co inne zmysły? Ile są w stanie usłyszeć psy? Jak przebiega prawidłowa pielęgnacja uszu? Jak wygląda życie głuchego psa?

Czytaj więcej

Płeć a charakter

Dla wielu opiekunów psów ogromne znaczenie ma płeć. Jedni wolą suczki, inni są zwolennikami psów. Czasami płeć staje się jedynym kryterium wyboru szczeniaka. Zawsze jednak powinna obowiązywać prosta zasada: kierujmy się swoimi możliwościami, a nie wyłącznie preferencjami.

Czytaj więcej