Autor: Kamila Dembek

Behawiorystka i szkoleniowiec, pedagożka specjalna, terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dogoterapeutka, trenerka profilaktyki pogryzień, wykładowczyni akademicka.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pies to nie pluszak

Kontakt z psami możemy nawiązywać na wiele sposobów: obserwować je, robić im zdjęcia, podawać smakołyki (oczywiście za zgodą opiekunów). Wcale nie musimy ich od razu dotykać.
 

Czytaj więcej

Społeczne uczenie się

Zarówno pies, jak i człowiek to istoty stadne. Grupa jest dla nas wsparciem, wzorem do naśladowania, daje poczucie bezpieczeństwa. Jak wykorzystać grupę społeczną w pracy z czworonogiem? 
I dlaczego jest ona istotna również dla opiekuna?

Czytaj więcej

Jedyna taka więź we wszechświecie

Gdybyśmy chcieli możliwie najprościej opisać fenomen psiej obecności w naszym życiu, moglibyśmy powiedzieć: „Psa nie było, a potem się pojawił i wszystko się zmieniło”. Warto się zastanowić, dlaczego wszystko się zmieniło i z czyjego powodu?

Czytaj więcej

Jakie emocje pies wywołuje w rodzinie?

Skoro oczekujemy od naszych psich przyjaciół oddania, zaangażowania i bliskości, to dajmy im dokładnie to samo i w takich samych ilościach. Jeśli tego nie robimy, to nie dziwmy się, że ci wymarzeni członkowie naszych rodzin są powodem tak wielu trudnych emocji.

Czytaj więcej