Czy wiesz, że... Psie sukcesy

Psie Newsy

Bardzo dużo mówi się o ludzkich sukcesach – w sporcie, nauce czy technologii. Warto przyjrzeć się jednak również ciekawym historiom w psim świecie. Poznajcie te najbardziej uzdolnione zwierzaki.

Van Dogh
 


Opowieść o owczarku australijskim może wprawić w osłupienie. Suczka Ivy zamieniła się w artystkę. Biorąc do pyszczka pędzel, przekształca puste płótna w arcydzieła. Mimo że obrazy są abstrakcją, to opiekunka psa dostrzega w nich koty. Pies nie zdaje sobie sprawy, co wychodzi spod pędzla. Arcydzieła sprzedawane są na całym świecie, osiągając ceny nawet pięciuset dolarów. Pieniądze są przekazywane na cele charytatywne, co czyni historię jeszcze bardziej wzruszającą. 

Pies na skalę globu
 

Kolejny psi sukces zdobyła Savannah, która wraz z Tomem okrążyła kulę ziemską. Z początku Tom podróżował sam, po tym jak mocno przeżył śmierć swoich przyjaciół. Kiedy po czterech miesiącach wędrówki zawitał do Teksasu, postanowił przygarnąć towarzysza. W schronisku znalazł uroczą suczkę, która okazała się spełnieniem jego marzeń. Łapa w nogę wyruszyli w dalszą trasę. Co dzień przemierzali po 40 km. Mimo wielu przeszkód i trudów udało im się zakończyć misję, z najdłuższym spacerem na koncie.

Równ

...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Wydania czasopisma "Pies z Charakterem"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy