Czy wiesz, że... Pupila miska dla środowiska! Czy pies i kot też mogą dbać o środowisko?

Psie Newsy

Z najnowszego badania Współpraca „zwierzoludzka” – psy i koty wśród Polaków przeprowadzonego przez 3D Market na zlecenie dystrybutora marki Brit wynika, że większość z nas stara się łączyć opiekę nad swoimi zwierzakami z troską o środowisko. Wbrew pozorom jest wiele sposobów, jak można to robić.

Opiekunowie zwierząt chcą być eko 

Szacunkowe estymacje wynikające z tego badania pokazują, że w Polsce mamy około 7,9 mln psów i 6,8 mln kotów domowych. A już 31% z nas ma pod opieką obydwa te gatunki zwierząt.

Dom pełen zwierząt idzie w parze z potrzebą troszczenia się o planetę. Jak wskazuje badanie, dla większości osób posiadających psa lub kota dbanie o środowisko naturalne w codziennym życiu jest ważne. Jednak znacząca część z nich (około 30%) przyznała, że stopień, w jakim angażują się w faktyczne działania na jego rzecz, nie jest duży – na zaangażowanie w tę kwestię wskazuje tylko co piąty właściciel psa lub kota.

W ramach ekologicznej współpracy z pupilem aż 78% ankietowanych zapewnia, że sprząta po swoim psie na spacerach, dla 68% właścicieli kotów i 62% właścicieli psów istotny jest wybór ekologicznej karmy. Ponad połowa ankietowanych zwraca uwagę na kupowanie ar...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Wydania czasopisma "Pies z Charakterem"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy