Autor: Diana Gaweł

Trenerka szkolenia psów, behawiorystka, w swojej pracy stosuje podejście pozytywne. Z wykształcenia również filolog i pedagog. Na pierwszym miejscu stawia relację z psem oraz jego dobre samopoczucie. Wybór oraz bycie z psem – to dwie kluczowe dla niej sprawy. Uczestniczyła i wciąż uczestniczy w licznych szkoleniach i seminariach związanych zarówno z tematyką sportową, jak i behawioralną. Obecnie posiadaczka 3 psów rasy border collie, z którymi trenuje różne psie sporty (frisbee, obedience, agility, flyball, nosework) i czerpie z nich inspiracje do swojej pracy. Założycielka psiej szkoły PsiQuss – pozytywne szkolenie psów. Instruktorka rally-o, certyfikowany sędzia i instruktor Nosework Polska, współzałożycielka flyball’owej drużyny Speed Hunters Flyball Team. Nosework traktuje jako świetną zabawę, zaspokojenie potrzeb psa oraz element terapii behawioralnej, ponieważ widzi, że to po prostu działa! Nie boi się psich aktywności opartych na wysokim pobudzeniu, ale robi to z głową. Coraz bardziej zafascynowana TTouch, ziołolecznictwem, muzykoterapią, akupunkturą oraz innymi niekonwencjonalnymi obszarami.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nosework praktycznie – budowanie pozytywnych skojarzeń

Nosework wiąże się ze wspomnieniami, z emocjami. Oczywiście chcemy, żeby te wszystkie skojarzenia były pozytywne, ponieważ w ten sposób uzyskamy zamierzone przez nas rezultaty. Jak ćwiczyć, żeby wzbudzić te pozytywne asocjacje?

Czytaj więcej

Pożyteczna praca z nosem

Nosework to sport, codzienna aktywność, ale także narzędzie terapeutyczne. Może pomóc w trudnych sytuacjach, gdy inne metody zawiodą: w sytuacji lęku przed obcymi, agresji wobec innych psów, niebezpiecznych gonitw za samochodami.

Czytaj więcej

Rally-O dla pozytywnej relacji

Rally-O to wyjątkowy psi sport. Łączy w sobie elementy psiego posłuszeństwa oraz agility, choć tych pierwszych jest więcej. Bardzo często mówi się, że to łatwiejsza, mniej rygorystyczna wersja sportowego posłuszeństwa.

Czytaj więcej

Potęga psiego węchu

My, ludzie, żyjemy głównie w świecie ruchomych obrazów i na pierwszym miejscu stawiamy to, co widzimy. Psy zaś postrzegają świat za pomocą nosa.

Czytaj więcej

Psi nos odkrywa świat. Nosework w praktyce

Nos to dla psa najważniejszy narząd. Dzięki niemu poznaje świat, zapamiętuje ludzi, miejsca i zdarzenia, wyczuwa emocje i zagrożenia. Czasami jednak warto ukierunkować psa w korzystaniu z tego niezwykłego organu. Świetnie się w tym sprawdza nosework.

Czytaj więcej