Autor: Ewelina Stanclik

tech. wet.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pacjent onkologiczny

Choroby nowotworowe coraz częściej atakują zwierzęta, bez względu na ich wiek i stan fizyczny. Dlatego nie ignorujmy żadnego z niepokojących objawów. Jeśli się pojawią, natychmiast zaprowadźmy naszego ulubieńca do lekarza weterynarii.

Czytaj więcej

Psi podbiegacze. Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Współpraca podczas spacerów to kluczowa umiejętność, którą powinien nabyć każdy pies oraz jego opiekun. Tej nauki nie ułatwiają ani bodźce, których nie brakuje w otaczającym świecie, ani inni ludzie i inne zwierzęta.

Czytaj więcej

Gdy w organizmie zgrzyta… O zaburzeniach hormonalnych

Wśród opiekunów psów pokutuje opinia, że po poddaniu psów sterylizacji lub kastracji zniknie większość zaburzeń zachowania, zwłaszcza nadmierna agresja, kopulacja z przedmiotami, innymi psami czy ludźmi, a zwierzęta staną się spokojne i posłuszne. To fałszywe przekonanie.

Czytaj więcej

Mój pies nie toleruje obcych ludzi. Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Pies nie zawsze jest zainteresowany kontaktem z człowiekiem, nawet tym mu najbliższym. Choć to gatunek nastawiony na współpracę z człowiekiem, nie będzie wylewnie okazywał miłości każdej istocie.

Czytaj więcej

Mój pies nie chce jeść - Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Psy w zdecydowanej większości lubią jeść. Dużo uwagi poświęcają na znajdowanie jedzenia lub próby jego kradzieży. Jest jednak niewielka grupa niejadków, które miewają problemy z jedzeniem. Jak sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej

Mój pies kradnie jedzenie. Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Psy lubią jeść. Czasami jednak to umiłowanie przeradza się w łakomstwo i obżarstwo. Wtedy zwierzaki kradną jedzenie ze stołu albo kredensu, żebrzą o kąski, nie opuszczają opiekunów podczas posiłków. Jak temu zaradzić?

Czytaj więcej

Gdy pies szczeka i wyje. Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Wokalizacje są sposobem komunikacji psów, dlatego w żadnym wypadku nie wolno ich karcić za piszczenie, warczenie czy szczekanie. W przyszłości bowiem pies pomny kar może zrezygnować z formy sygnalizacji, za którą wcześniej był karany, i zamiast np. warknąć ostrzegawczo, od razu ugryzie.

Czytaj więcej

Budowanie relacji z psem agresywnym

Jak budować relację z „trudnym” psem? Przede wszystkim trzeba poznać potrzeby gatunku, a następnie potrzeby i predyspozycje konkretnej rasy. Później należy zrozumieć tajniki komunikacji psów – one naprawdę próbują „mówić” do swoich opiekunów, ci jednak nie zawsze potrafią właściwie odczytać te przekazy.

Czytaj więcej

„Pyszna” kupa - Jak sobie radzić z koprofagią – opis przypadku

„Znowu zjadł to świństwo” – żalą się czasami zaniepokojeni opiekunowie psów. Czy słusznie się niepokoją? Kiedy koprofagia powinna skłonić ich do wizyty z pupilem u lekarza weterynarii?

Czytaj więcej

Czy iść do lekarza ze zdrowym psem?

Nieodłącznym elementem występującym na różnych etapach życia psa będą spotkania z lekarzem weterynarii. Przyjęło się, że nie mogą być one przyjemne, a sama wizyta jest powodem do ogromnego stresu dla zwierzęcia. Jest w tym sporo prawdy, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie sytuacje, w których do lekarza weterynarii przychodzi pies chory. Może warto byłoby więc odwiedzić lekarza z psem zdrowym?

Czytaj więcej

Jak mądrze wprowadzać zasady w życie psa

Po pierwsze, człowiek musi wrócić do roli przewodnika psa, który wskazywał zwierzęciu pracę do wykonania. Po drugie, pies musi mieć zasady, które jasno określą, co mu wolno, a czego nie wolno. Zyska wtedy poczucie porządku i bezpieczeństwa. Jak zatem mądrze wprowadzić zasady w życie psa?

Czytaj więcej