Autor: Julia Stankiewicz

Behawiorystka zwierząt, zoopsycholog.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kochasz? Jedź bezpiecznie. Jak przyzwyczaić i bezpiecznie wozić psa w samochodzie?

Dla wielu psów jazda samochodem jest chlebem powszednim. Wozimy psy ze sobą na wycieczki za miasto, na wakacje, na treningi, w gości. Zdarza się jednak, że takie podróże nie są przyjemnością, lecz utrapieniem i stresem zarówno dla psa, jak i dla opiekuna. Na szczęście jazda samochodem to temat, w wypadku którego dobrze zaplanowane działania i ćwiczenia mogą znacznie poprawić komfort wspólnych podróży.

Czytaj więcej

Życie w rytmie rytuałów

Psy bardzo lubią rytuały, które nadają ich życiu uporządkowany, stały rytm. Pomagają im także opanować emocje, odzyskać poczucie kontroli, złagodzić lęk i niepewność. 

Czytaj więcej

Pies to nie pluszak. Czym jest bambinizm?

Słuchając rozmów psiarzy, można odnieść wrażenie, że wszystkie psy to wesołe istoty, które z każdym chcą się zaprzyjaźnić i bawić. Takie podejście wynika z braku wiedzy oraz infantylnego postrzegania tych zwierząt. Co wspólnego ma pies z Bambi?

Czytaj więcej

Co mówi imię naszego psa?

Dlaczego wybór psiego imienia tak często jest przedmiotem długich rozważań i poszukiwań? Czym się kierujemy, wybierając imię dla naszych futrzastych domowników? Czym ono jest dla nas? Co mówi o nas? Jaką funkcję pełni w ludzkiej społeczności?

Czytaj więcej