Autor: Marzena Zbierska

   

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zabawki dla psów do wyboru, do koloru

Budowanie relacji ze zwierzęciem wymaga zaangażowania i należy do najtrudniejszych zadań w opiece nad psem. Zwierzę wymaga troski i kontaktu z człowiekiem, a okres rozłąki często wiąże się z zaburzeniami behawioralnymi. Czy piłka sterowana smartfonem jest w stanie zastąpić opiekuna? A może technologiczne nowinki to już przeżytek?

Czytaj więcej

Uwaga na kleszcze! - Jak uchronić przed nimi nasze psy?

Ochrona psa przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze to od dawna obowiązkowy element profilaktyki przeciw ektopasożytom. Wybór preparatów dostępnych na rynku jest bardzo szeroki, a co ważne, można je kupić bez przepisu lekarza i łatwo zaaplikować pupilowi. To jednak nie zawsze wystarczy. W jakich przypadkach warto skonsultować wybór preparatu z lekarzem weterynarii? Na co zwrócić uwagę podczas aplikacji? Kiedy preparat przeciwkleszczowy może okazać się nieskuteczny?

Czytaj więcej

Świerszcz na obiad - Korzystne dla psa i planety

Czy można karmić psy owadami? Nie tylko można, ale nawet trzeba. Oczywiście odpowiednio przetworzonymi i we właściwych dawkach. Białko owadzie zawiera bowiem łatwostrawne aminokwasy, korzystnie wpływa na trawienie i ma niezwykłe właściwości hipoalergiczne.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo psa vs. bezpieczeństwo dzieci! Jak wybrać właściwy preparat na kleszcze?

Stosowanie chemicznych środków przeciwko ektopasożytom wymaga dużej ostrożności. Należy uważać, żeby preparat nie dostał się do oczu, nie był wdychany przez człowieka i bezwzględnie umyć ręce po jego aplikacji. Szczególną ostrożność trzeba zachować, jeśli w domu są dzieci. Gdzie szukać porady na wypadek wątpliwości?

Czytaj więcej

Zioło dla psa. CBD – moda czy efektywne wsparcie zdrowia?

Produkty zawierające wyciąg z konopi siewnej wchodzą na rynek zoologiczny – można je znaleźć na półkach z przekąskami i kosmetykami, a także jako olej stosowany np. w terapiach przeciwlękowych. Czy naprawdę są skuteczne? A może to tylko moda?

Czytaj więcej