Autor: Monika Grzebyk

Zoofizjoterapeuta, zootechnik, instruktor szkolenia psów, instruktor dogfitness, zadownik dogfrisbee. Założycielka firmy More Active Doggy zajmującej się rehabilitacją małych zwierząt. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak nauczyć skutecznego przywołania?

Nauczenie psa skutecznego przywołania jest niezwykle ważne dla jego bezpieczeństwa. Powrót czworonoga na komendę to także ułatwienie dla opiekuna, który dzięki zmniejszeniu prawdopodobieństwa wystąpienia kłopotliwych sytuacji, jest spokojniejszy i czerpie większą satysfakcję ze wspólnych interakcji z psem. Dobrze zaplanowany trening jest tutaj kluczem do sukcesu.

Czytaj więcej

Świadome łapy

Jedną z najważniejszych potrzeb psychofizycznych psa jest ruch. Jego brak lub niedobór przyczyniają się do wielu problemów behawioralnych i zdrowotnych. Jak zaspokoić tę potrzebę? 

Czytaj więcej

Trening świadomości ciała

Propriocepcja to zmysł ułożenia własnego ciała w przestrzeni. Mają go ludzie, mają i psy. Warto zadbać o sprawność jego działania. Służą temu ciekawe ćwiczenia.

Czytaj więcej

Dogfitness

Zima nie sprzyja długim spacerom i innym aktywnościom na świeżym powietrzu. Jednak nawet podczas zimowej pluchy możemy zapewnić psu odpowiednią porcję ruchu – i to nie ruszając się z domu.

Czytaj więcej

Plastry, które leczą - Kinesiotaping wsparciem rehabilitacji po urazach

Odpowiednio przeprowadzony taping może być doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji pourazowej czy neurorehabilitacji, ale także stanowić fundament pracy nad prawidłową biomechaniką ruchu zwierzęcia.

Czytaj więcej

Sportowiec na czterech łapach. Jak dobrać sport do możliwości rasy?

Zachwycamy się psami biorącymi udział w rywalizacji sportowej – cenimy piękno ich ruchów, szybkość, precyzję, zwinność i siłę. Często widzimy psy trenujące ze swoimi opiekunami w parkach, podglądamy zajęcia sportowe na profesjonalnych placach treningowych. I z czasem przychodzi nam myśl, dlaczego by nie spróbować z własnym pupilem?

Czytaj więcej