Ranking najlepszych obroży przeciw kleszczom dla Twojego pupila

Na temat

Obroża przeciw kleszczom jest jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczenia czworonoga przed tymi pasożytami. Ze względu na coraz cieplejsze zimy, zarówno psy jak i koty potrzebują dziś ochrony przez cały rok. Jak wybrać odpowiednią obrożę dla naszego pupila? Jaka jest najlepsza obroża na pchły i kleszcze w Polsce?

Jak działa obroża na kleszcze?

Zanim przejdziemy do rankingu obroży, warto wyjaśnić, w jaki sposób działają obroże na kleszcze. Oprócz tych charakteryzujących się niską skutecznością, które nasączone są jedynie odstraszającymi olejkami eterycznymi, na rynku dostępne są obroże biobójcze. Są one nasączone specjalną substancją czynną, która uwalnia się z obroży stopniowo, rozprowadzając po całym ciele zwierzęcia. W ten sposób pchły i kleszcze wchodząc w kontakt ze skórą czworonoga pozyskują dawkę trucizny, która następnie powoduje ich paraliż, a potem śmierć.

Obroża Foresto - najlepsza obroża na kleszcze na rynku

Obecnie najbardziej popularny środek przeciwko pchłom i kleszczom w Polsce. Obroża Foresto w ostatnich latach bije rekordy popularności wśród opiekunów czworonogów. Coś, co wyróżnia ją wśród innych produktów to długi okres działania - obroża na kleszcze Foresto zapewnia nawet do ośmiu miesięcy skutecznej ochrony przed pasożytami zewnętrznymi. Jest bezwonna i wodoodporna, dzięki czemu psiak bez problemu może zażywać kąpieli w zbiornikach wodnych czy być myty przy pomocy szamponu po spacerze.

POLECAMY

Co istotne, Foresto jest dostępne również jako obroża na kleszcze dla kota, dzięki czemu posiadając w domu psa i kota możemy korzystać z jednego rodzaju produktu, dopasowując jedynie wariant i rozmiar.

Obroża Kiltix

Nieco mniej popularna niż Foresto, jednak wciąż niezawodna. Obroża na kleszcze dla psa Kiltix również charakteryzuje się stosunkowo długim okresem działania - zapewnia ochronę przed pasożytami zewnętrznymi nawet przez okres 6-7 miesięcy. Dzięki połączeniu dwóch substancji czynnych charakteryzuje się wysoką skutecznością, ale również bezpieczeństwem działania.

W przeciwieństwie do Foresto, obroża Kiltix nie jest wodoodporna, dlatego wymaga zdjęcia przed kąpielą i ponownego założenia po wyschnięciu psa. Zwierzak jest chroniony już po 24 godzinach od założenia obroży.

Obroża Prevendog

Obroża Prevendog zapewnia nieco krótszą ochronę niż obroża Kiltix czy Foresto i zapewnia od 5 do 6 miesięcy nieprzerwanego działania. Podobnie jak obroża Foresto chroni zwierzę również przed różnego rodzaju moskitami i komarami, pełniąc również funkcję odstraszającą. Nie jest wodoodporna, dlatego należy zdejmować ją do kąpieli, by uniknąć ryzyka skrócenia żywotności obroży.

Obroża Prevendog może być także zagrożeniem dla kotów, które mieszkają razem z psem, ponieważ substancja czynna zawarta w tym produkcie jest toksyczna dla naszych mruczków. Z tego powodu jeśli pies ma do czynienia z kotami, lepiej zastosować inną formę ochrony.

Jaką obrożę na kleszcze wybrać?

Wybierając obrożę dla naszego pupila, warto uwzględnić kilka kluczowych czynników, które pomogą podjąć trafną decyzję. Przede wszystkim, konieczne jest zastanowienie się nad swoimi indywidualnymi preferencjami oraz trybem życia naszego psa. Jeśli na przykład zwierzak jest często kąpany, najlepiej zdecydować się na obrożę wodoodporną, taką jak Foresto. Ważne jest również zwrócenie uwagi na skład obroży, zwłaszcza jeśli podejrzewamy, że nasz czworonóg mógłby być uczulony na któryś z jej składników. W przypadku domów, w których obok psa żyje też kot, trzeba wyjątkowo uważać na wybór obroży, aby nie zaszkodzić kocim towarzyszom. Ostateczna decyzja powinna zatem uwzględniać specyfikę naszego pupila, jego potrzeby i styl życia. 

Pamiętajmy, że zdrowie i bezpieczeństwo naszego czworonożnego przyjaciela jest najważniejsze, dlatego warto dokładnie przeanalizować dostępne opcje przed podjęciem decyzji o zakupie.

Przypisy