Dział: Na temat

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Co nam mówią psie zabawy?

Zabawa u psów to bardzo szeroki temat. Wiele mówi o reakcjach psa, jego motywacji i stanie emocjonalnym, a także o jego relacji z właścicielem. Czy jednak wiemy, jak prawidłowo bawić się z naszym pupilem?

Czytaj więcej

Zabawa szarpakiem dla opornych

Zabawa w życiu zwierząt odgrywa istotną rolę – dzięki niej możemy wzbogacić repertuar dnia psa, nawiązać z nim bliższą relację, a także zwiększyć jego kompetencje społeczne. Odpowiednia zabawa bardzo dobrze wpływa także na rozwój psychofizyczny zwierzęcia. Poprzez zabawę możemy nie tylko nauczyć psa wielu rzeczy, ale również zadbać o jego dobrostan.

Czytaj więcej

Zabawki dla psów do wyboru, do koloru

Budowanie relacji ze zwierzęciem wymaga zaangażowania i należy do najtrudniejszych zadań w opiece nad psem. Zwierzę wymaga troski i kontaktu z człowiekiem, a okres rozłąki często wiąże się z zaburzeniami behawioralnymi. Czy piłka sterowana smartfonem jest w stanie zastąpić opiekuna? A może technologiczne nowinki to już przeżytek?

Czytaj więcej

Ranking najlepszych obroży przeciw kleszczom dla Twojego pupila

Obroża przeciw kleszczom jest jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczenia czworonoga przed tymi pasożytami. Ze względu na coraz cieplejsze zimy, zarówno psy jak i koty potrzebują dziś ochrony przez cały rok. Jak wybrać odpowiednią obrożę dla naszego pupila? Jaka jest najlepsza obroża na pchły i kleszcze w Polsce?

Czytaj więcej

Psia osobowość i jej zaburzenia

Psy, tak jak ludzie, mogą cierpieć na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne – nerwice, lęki, fobie. Czy dotykają je również zaburzenia osobowości?

Czytaj więcej

Tożsamość psa

Według wielu badaczy psy wiedzą, kim są, i potrafią odróżnić siebie od innych osobników. Dowiodły tego wyniki dobrze skonstruowanych testów i eksperymentów, które uwzględniały zdolności poznawcze i możliwości umysłowe psów, choć badania wciąż trwają...

Czytaj więcej

Wilcze korzenie psa. Co pies dziedziczy po swoim dzikim przodku?

Ludzie przypadkowo zauważyli, że część wilków podchodzących pod ich osady wykazuje mniejszą agresywność. Udało im się oswoić niektóre łagodniejsze osobniki, a potem zaczęli dobierać do rozmnażania osobniki o pożądanych cechach. Rezultatem tych działań jest gatunek zwierząt najbardziej zaprzyjaźnionych z ludźmi i najmocniej im oddanych.

Czytaj więcej

Leśna medytacja z psem. Powrót do natury i odzyskanie wolności

Wspólne wyjścia do lasu są szansą na naukę psio-ludzkiej rozmowy, w wyciszającym otoczeniu, z dala od nie zawsze przyjaznych ludzi. Leśna sceneria wpływa kojąco na psa i jego przewodnika, odciąża zszargany układ nerwowy, odsłania dobre strony natury.

Czytaj więcej

Jak przetrwać zmiany

Psy są całkiem nieźle przystosowane do nadążania za zmianami zachodzącymi w środowisku, które dzielą z ludźmi. Trzeba im jednak na to pozwolić i zrozumieć, jak te wszystkie transformacje wpływają na ich psychikę.

Czytaj więcej

Kamienie milowe w życiu psa - Jak konkretne sytuacje wpływają na zmiany w rozwoju i zachowaniu zwierzęcia?

Psie życie w porównaniu z naszym jest dość krótkie, jednak bogate w całą masę doświadczeń – tych dobrych i tych złych. To właśnie one kształtują naszych futrzastych ulubieńców właściwie już od ich przyjścia na świat. Czy będą bać się ludzi, innych psów, dźwięków albo listonosza? Czy będą radosne, chętne do pracy z nami i odważne? Co o tym decyduje?

Czytaj więcej