Dział: Na temat

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sylwester oczami psa

Zbliża się sylwester. Dla ludzi to czas świetnej zabawy, a dla wielu psów i innych zwierząt to czas strachu, a nawet walki o przetrwanie.

Czytaj więcej

Odwagi psie

Pisząc o Maluszku, mam na myśli każdego psa, który bardzo się boi. Gdy spojrzycie w jego oczy, gdzieś w głębi zobaczycie małe, skulone, przerażone, próbujące przetrwać szczenię. List kieruję do tych, którzy na co dzień borykają się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi wspólne życie z psem uznawanym za „lękliwego”, „reaktywnego”, „wycofanego”, „trudnego”.

Czytaj więcej

Rozrywka dla psiej głowy - Pięć pomysłów na brainwork

Kilka powtórzeń gry logicznej spowoduje u naszego pupila zdrowe zmęczenie i relaksację. Trenujmy z nim parę razy w miesiącu, a sami zobaczymy zaskakujące rezultaty. I od dziś zacznijmy już zbierać kubeczki po jogurtach!

Czytaj więcej

Zabawa w życiu psa

W relacjach z psami, zwłaszcza w zabawie z nimi, musimy okazywać im szacunek, dbać o równowagę sił i nie próbować dominować. Zmuszanie do aportowania czy wciskanie do psiego pyska zabawki na pewno popsuje nie tylko atmosferę zabawy, ale także naszą wspólną relację.

Czytaj więcej

Asystent psich emocji - Rola silnej relacji z opiekunem w życiu psów lękliwych

Dobry przewodnik jest w stanie dostrzec każdą reakcję psa i potrafi na nią wpłynąć przede wszystkim działaniem, a nie mówieniem. Daje w ten sposób swojemu czworonożnemu podopiecznemu przestrzeń do zastosowania wyuczonej strategii radzenia sobie z trudną sytuacją.

Czytaj więcej

Psie przyjaźnie ze światem - Rola socjalizacji

W kontaktach z otoczeniem pies ma przede wszystkim czuć się komfortowo, aby móc budować dobre relacje z ludźmi i ze wszystkim, co jest wokół niego. Jaką rolę w tym procesie odgrywają inne psy? Jak powinny wyglądać prawidłowe relacje z nimi?

Czytaj więcej

Pies to nie dziecko - O skutkach uczłowieczania

Z biologicznego, psychologicznego i społecznego punktu widzenia pies nigdy nie będzie człowiekiem. Zawsze będzie psem. Inne myślenie wrzuca go w bardzo ciasny gorset ludzkich oczekiwań i przekonań.

Czytaj więcej

Pies i dziecko - Czego uczą się od siebie nawzajem?

Kształtowanie się empatii, poczucia obowiązku, wrażliwości, sumienności – to tylko niektóre korzyści wychowywania się dzieci w towarzystwie psów. Aby jednak cechy te się pojawiły, powinniśmy zadbać o najważniejszy aspekt w tej układance: szacunek dziecka do zwierząt. A czego uczy się od dziecka pies?

Czytaj więcej

Muzyka – lek na psie lęki

Muzyka łagodzi nasze nastroje, wycisza nas, a czasem motywuje do działania. Czy tak samo działa na psy? Jakie znaczenie ma terapia muzyką w przypadku psów wykazujących zachowania lękowe? Czy warto włączyć naszym czworonogom radio?

Czytaj więcej

Dog's confidence

Im częściej dajemy psom możliwość decydowania o sobie w drobnych, mniej istotnych kwestiach, kiedy nic nie grozi im i otoczeniu, tym lepiej poradzą sobie z podejmowaniem decyzji w bardziej wymagających chwilach. W końcu trening czyni mistrza.

Czytaj więcej

Co pies to charakter. Jaką osobowość mają nasze psy?

Każdy pies jest niepowtarzalną mieszanką cech osobowości i charakteru. Wpływają na to m.in. geny, środowisko czy przeżycia. Zatem jaki charakter ma Twój pies? Które elementy ludzkiej osobowości można u niego znaleźć? Czy upodabnia się do Ciebie?

Czytaj więcej