Jak śpiewem wyciszyć swojego psa

Psychologia zwierząt

Jeśli jesteście dziś w nastroju na wskazówki z kategorii „nietypowe i z przymrużeniem oka”, doskonale trafiliście! Przed Wami prawdopodobnie jedno z najbardziej zaskakujących zaleceń, jakie można otrzymać w związku ze sposobami na wyciszenie swojego psa, którym jest… śpiewanie mu. Już na początku pragnę zaznaczyć, żebyście śmiało czytali dalej, nawet jeśli posiadacie na swój temat przekonanie, że kompletnie śpiewać nie potraficie, nie to bowiem będzie najistotniejsze w tym, by sposób ten odniósł skutek.

Na szczęście pies nie reaguje na to, jak „ładnie czy nieładnie” wydajecie z siebie głos, ale przede wszystkim wyczuwa to, co w związku tym dzieje się z Waszym ciałem i stanem emocjonalnym.
Dwa lata temu rozpoczęłam własny eksperyment, w którym, z racji swojej pasji do śpiewania (muzyka to moja druga miłość zaraz po zwierzętach!), zaczęłam nucić psom, które nie pozwalały na bliższy kontakt ze sobą. Z takimi sytuacjami często spotyka się w schroniskach i azylach, gdzie przestraszone i pozbawione zaufania do człowieka psy trzymają na dystans wolontariuszy i inne osoby, które próbują wejść z nimi w bliższy kontakt. W takich wypadkach wolontariusze bardzo często pozostają z poczuciem bezsilności, chcąc w jakikolwiek sposób rozpocząć współpracę ze zwierzęciem, jednak nie mając do tego odpowiednich narzędzi i...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Wydania czasopisma "Pies z Charakterem"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy