Dział: Psychologia zwierząt

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nie dziś, kochanie

Czy się zdarza, że jednego dnia Twój pies – miły i przyjacielski, chcący się przytulać – drugiego dnia zupełnie nie ma ochoty na kontakt i zabawę? Zauważasz u niego zmiany nastroju, ale nie wiesz, z czego mogą one wynikać.

Czytaj więcej

Choroby psychiczne psów

Z chorobami psychicznymi zmagają się nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Każde odstępstwo od normy w zachowaniu powinniśmy jak najwcześniej skonsultować z lekarzem. Zaniedbania mogą bowiem doprowadzić do sytuacji, w której chory pies stanie się zagrożeniem dla siebie i dla swoich opiekunów.

Czytaj więcej

Pies to nie prezent

Boże Narodzenie to nie najlepszy okres dla psów. Zwłaszcza tych podarowanych jako gwiazdkowe prezenty. Żywy upominek to pomysł nieprzemyślany i przede wszystkim nieodpowiedzialny. Setki, a nawet tysiące psów cierpią co roku z powodu ludzkich zachcianek i bezmyślności.

Czytaj więcej

Ucisk, który leczy

Główna zasada medycyny holistycznej głosi, że to, co najbardziej widoczne, i to, co najgłośniej krzyczy, nie jest tym, czym będziemy się zajmować – przyczyna bowiem tkwi gdzie indziej.

Czytaj więcej

Uciekaj lub walcz

To zdumiewające, w ile różnych strategii ukrywania strachu wyposażyła matka natura naszych czworonożnych pupili. Jeśli nagle chcą się bawić i nas zaczepiają, powinny się nam zapalić lampki alarmowe, może to bowiem być znak, że coś je poważnie zaniepokoiło albo nawet przestraszyło.

Czytaj więcej

Cały ten dyskomfort

Dyskomfort u psa może wywołać dosłownie wszystko. Jego opiekun ma do wyboru albo nauczyć pupila radzenia sobie z tym nieprzyjemnym stanem, albo nie zrobić nic, ale wtedy pies będzie wiecznie przerażony życiem i otoczeniem.

Czytaj więcej

Jak ukoić psią duszę?

Holistyczne podejście do zachowania psa w okresie przedsylwestrowym

Czytaj więcej

Jak mądrze wprowadzać zasady w życie psa

Po pierwsze, człowiek musi wrócić do roli przewodnika psa, który wskazywał zwierzęciu pracę do wykonania. Po drugie, pies musi mieć zasady, które jasno określą, co mu wolno, a czego nie wolno. Zyska wtedy poczucie porządku i bezpieczeństwa. Jak zatem mądrze wprowadzić zasady w życie psa?

Czytaj więcej

Pies jako element - Osobowość według tradycyjnej medycyny chińskiej

Drzewo, Ogień, Ziemia, Metal, a może… Woda? Jakim elementem jest Twój pies? Poznajmy fascynujący świat tradycyjnej medycyny chińskiej, który może pomóc lepiej zrozumieć nasze psy i ich potrzeby.

Czytaj więcej

Dobroczynny wpływ spacerów - Rola psa we wspomaganiu rozwoju ruchowego

Uczciwe zaangażowanie w spacer z psem wszystkim wychodzi na dobre. Wspólna wędrówka w nowe, ciekawe miejsca oraz urozmaicanie środowiska, w którym przebywamy, uszczęśliwiają nas i naszego czworonoga, czynią lepszym jego świat i pogłębiają łączącą z nami więź.

Czytaj więcej

Psie marzenia

Kiedy pies jest szczęśliwy? Gdy ma kosz pełen zabawek, największą kość z wystawy czy może człowieka obok siebie? A może sprawia mu radość zupełnie co innego? O czym marzą psy?

Czytaj więcej

Barometr emocji - Psia mowa na uspokojenie

Psy mają swój wyjątkowy język – głos i mowę ciała. Bez względu na rasę czy wiek wszystkie rozmawiają w ten sam sposób ze sobą i z ludźmi, przekazują nam swoje emocje. Ale czy rozumiemy ten język? Czy wiemy, kiedy pies sygnalizuje: „Nie ruszaj mnie”, albo kiedy prosi: „Pomóż mi”?

Czytaj więcej