Autor: Zuzanna Rybarczyk

Certyfikowana trenerka metody Tellington TTouch i Canine Flow, holistyczna terapeutka psów łącząca w swojej praktyce podejście behawioralne z pracą z ciałem, terapią kamertonami, olejkami eterycznymi, esencjami kwiatowymi i rozwojem samoświadomości. Strona www: www.psiakiwzen.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ucisk, który leczy

Główna zasada medycyny holistycznej głosi, że to, co najbardziej widoczne, i to, co najgłośniej krzyczy, nie jest tym, czym będziemy się zajmować – przyczyna bowiem tkwi gdzie indziej.

Czytaj więcej

Bezwarunkowa akceptacja - Czy rzeczywiście możesz tak nazwać swoje uczucie do psa?

Wydaje się nam, że kochamy nasze psy bezwarunkowo, chcemy dla nich jak najlepiej. Wciąż przecież inwestujemy czas i pieniądze w kolejne szkolenia, najnowsze zabawki i dobrej jakości karmę. Czy jednak miłość idzie w parze z akceptacją? Czy rzeczywiście akceptujemy swoje psy całkowicie?

Czytaj więcej

Jak ukoić psią duszę?

Holistyczne podejście do zachowania psa w okresie przedsylwestrowym

Czytaj więcej

Psi coach - Rozwój własnego potencjału przy udziale psa

Wielu moich klientów uświadomiło sobie, że karci swoje psy za wyrażanie złości, tak jak w dzieciństwie karcili ich za to samo rodzice. Zrozumieli, że i oni, i ich pupile spotykali się z restrykcjami za swoje naturalne zachowania i reakcje.

Czytaj więcej

Pies jako element - Osobowość według tradycyjnej medycyny chińskiej

Drzewo, Ogień, Ziemia, Metal, a może… Woda? Jakim elementem jest Twój pies? Poznajmy fascynujący świat tradycyjnej medycyny chińskiej, który może pomóc lepiej zrozumieć nasze psy i ich potrzeby.

Czytaj więcej

Zapachy, które leczą - Aromaterapia metodą na wyciszenie

Aromaterapia to już nie tylko moda. Traktowana jest coraz poważniej jako godna zaufania forma leczenia różnych zaburzeń. I co ważne – okazuje się skuteczna w wypadku nie tylko ludzi, ale także psów.

Czytaj więcej

Emocjonalny dialog z psem. Samopoznanie opiekuna a wsparcie zwierzęcia

Jeśli opiekun ma gorszy dzień, jest rozdrażniony i spięty, to jego pies także stanie się bardziej pobudliwy bądź reaktywny. Jak w takiej sytuacji pomóc sobie i czworonożnemu przyjacielowi?

Czytaj więcej

Muzyka – lek na psie lęki

Muzyka łagodzi nasze nastroje, wycisza nas, a czasem motywuje do działania. Czy tak samo działa na psy? Jakie znaczenie ma terapia muzyką w przypadku psów wykazujących zachowania lękowe? Czy warto włączyć naszym czworonogom radio?

Czytaj więcej

Dlaczego dotyk jest ważny?

Uspokajająca moc dotyku pomaga psom lękowym i reaktywnym, dlatego warto poznać masaż TTouch i wykorzystanie owijek, czyli materiału, którym naciskamy na skórę zwierzęcia i wyciszamy jego układ nerwowy.

Czytaj więcej