Autor: Zuzanna Rybarczyk

Certyfikowana trenerka metody Tellington TTouch i Canine Flow, holistyczna terapeutka psów łącząca w swojej praktyce podejście behawioralne z pracą z ciałem, terapią kamertonami, olejkami eterycznymi, esencjami kwiatowymi i rozwojem samoświadomości. Strona www: www.psiakiwzen.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sylwester nam niestraszny

Ostatnie dni starego roku i pierwsze dni nowego to wyjątkowo trudny czas dla większości psów, ale także dla ich opiekunów. Huk i błyski fajerwerków są bowiem dla zwierząt wyjątkowo nieprzyjemnym doznaniem, ludzie zaś często po prostu nie wiedzą, jak pomóc swoim pupilom.  
 

Czytaj więcej

Zacznij od siebie. Czym są dobre rezultaty terapii psa?

Zapisujemy nasze psy na zajęcia z behawiorystą i oczekujemy „dobrych rezultatów”. Co to jednak znaczy? Kiedy tak naprawdę możemy mówić o „dobrych rezultatach” terapii? I dla kogo mają one być dobre: dla nas czy dla naszych czworonożnych podopiecznych?

Czytaj więcej

Pies na zioła. Rola fitoterapii w ukojeniu psów wrażliwych

Któż z nas nie ma w domu choć kilku ziół na niestrawność, ból gardła lub kaszel? Chętnie sięgamy po preparaty roślinne, przekonani o ich leczniczej mocy. Czy w takim samym stopniu zioła mogą okazać się pomocne naszym psom? Jeśli tak, to jak z nich bezpiecznie korzystać?

Czytaj więcej

Bądźmy autentyczni

Boimy się trudnych emocji, dyskomfortu, bólu. Chcemy je jak najszybciej wygonić, zamieść pod dywan, stłumić i udawać, że wcale ich nie odczuwamy, że nas nie dotyczą. Co więcej, przez takie podejście do własnych emocji nieświadomie przenosimy je na naszych czworonożnych przyjaciół.

Czytaj więcej

Jak śpiewem wyciszyć swojego psa

Jeśli jesteście dziś w nastroju na wskazówki z kategorii „nietypowe i z przymrużeniem oka”, doskonale trafiliście! Przed Wami prawdopodobnie jedno z najbardziej zaskakujących zaleceń, jakie można otrzymać w związku ze sposobami na wyciszenie swojego psa, którym jest… śpiewanie mu. Już na początku pragnę zaznaczyć, żebyście śmiało czytali dalej, nawet jeśli posiadacie na swój temat przekonanie, że kompletnie śpiewać nie potraficie, nie to bowiem będzie najistotniejsze w tym, by sposób ten odniósł skutek.

Czytaj więcej

Ucisk, który leczy

Główna zasada medycyny holistycznej głosi, że to, co najbardziej widoczne, i to, co najgłośniej krzyczy, nie jest tym, czym będziemy się zajmować – przyczyna bowiem tkwi gdzie indziej.

Czytaj więcej

Bezwarunkowa akceptacja - Czy rzeczywiście możesz tak nazwać swoje uczucie do psa?

Wydaje się nam, że kochamy nasze psy bezwarunkowo, chcemy dla nich jak najlepiej. Wciąż przecież inwestujemy czas i pieniądze w kolejne szkolenia, najnowsze zabawki i dobrej jakości karmę. Czy jednak miłość idzie w parze z akceptacją? Czy rzeczywiście akceptujemy swoje psy całkowicie?

Czytaj więcej

Jak ukoić psią duszę?

Holistyczne podejście do zachowania psa w okresie przedsylwestrowym

Czytaj więcej

Psi coach - Rozwój własnego potencjału przy udziale psa

Wielu moich klientów uświadomiło sobie, że karci swoje psy za wyrażanie złości, tak jak w dzieciństwie karcili ich za to samo rodzice. Zrozumieli, że i oni, i ich pupile spotykali się z restrykcjami za swoje naturalne zachowania i reakcje.

Czytaj więcej

Pies jako element - Osobowość według tradycyjnej medycyny chińskiej

Drzewo, Ogień, Ziemia, Metal, a może… Woda? Jakim elementem jest Twój pies? Poznajmy fascynujący świat tradycyjnej medycyny chińskiej, który może pomóc lepiej zrozumieć nasze psy i ich potrzeby.

Czytaj więcej

Zapachy, które leczą - Aromaterapia metodą na wyciszenie

Aromaterapia to już nie tylko moda. Traktowana jest coraz poważniej jako godna zaufania forma leczenia różnych zaburzeń. I co ważne – okazuje się skuteczna w wypadku nie tylko ludzi, ale także psów.

Czytaj więcej