Autor: Zuzanna Rybarczyk

Certyfikowana trenerka metody Tellington TTouch i Canine Flow, holistyczna terapeutka psów łącząca w swojej praktyce podejście behawioralne z pracą z ciałem, terapią kamertonami, olejkami eterycznymi, esencjami kwiatowymi i rozwojem samoświadomości. Strona www: www.psiakiwzen.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Bądźmy autentyczni

Boimy się trudnych emocji, dyskomfortu, bólu. Chcemy je jak najszybciej wygonić, zamieść pod dywan, stłumić i udawać, że wcale ich nie odczuwamy, że nas nie dotyczą. Co więcej, przez takie podejście do własnych emocji nieświadomie przenosimy je na naszych czworonożnych przyjaciół.

Czytaj więcej

Jak śpiewem wyciszyć swojego psa

Jeśli jesteście dziś w nastroju na wskazówki z kategorii „nietypowe i z przymrużeniem oka”, doskonale trafiliście! Przed Wami prawdopodobnie jedno z najbardziej zaskakujących zaleceń, jakie można otrzymać w związku ze sposobami na wyciszenie swojego psa, którym jest… śpiewanie mu. Już na początku pragnę zaznaczyć, żebyście śmiało czytali dalej, nawet jeśli posiadacie na swój temat przekonanie, że kompletnie śpiewać nie potraficie, nie to bowiem będzie najistotniejsze w tym, by sposób ten odniósł skutek.

Czytaj więcej

Ucisk, który leczy

Główna zasada medycyny holistycznej głosi, że to, co najbardziej widoczne, i to, co najgłośniej krzyczy, nie jest tym, czym będziemy się zajmować – przyczyna bowiem tkwi gdzie indziej.

Czytaj więcej

Bezwarunkowa akceptacja - Czy rzeczywiście możesz tak nazwać swoje uczucie do psa?

Wydaje się nam, że kochamy nasze psy bezwarunkowo, chcemy dla nich jak najlepiej. Wciąż przecież inwestujemy czas i pieniądze w kolejne szkolenia, najnowsze zabawki i dobrej jakości karmę. Czy jednak miłość idzie w parze z akceptacją? Czy rzeczywiście akceptujemy swoje psy całkowicie?

Czytaj więcej

Jak ukoić psią duszę?

Holistyczne podejście do zachowania psa w okresie przedsylwestrowym

Czytaj więcej

Psi coach - Rozwój własnego potencjału przy udziale psa

Wielu moich klientów uświadomiło sobie, że karci swoje psy za wyrażanie złości, tak jak w dzieciństwie karcili ich za to samo rodzice. Zrozumieli, że i oni, i ich pupile spotykali się z restrykcjami za swoje naturalne zachowania i reakcje.

Czytaj więcej

Pies jako element - Osobowość według tradycyjnej medycyny chińskiej

Drzewo, Ogień, Ziemia, Metal, a może… Woda? Jakim elementem jest Twój pies? Poznajmy fascynujący świat tradycyjnej medycyny chińskiej, który może pomóc lepiej zrozumieć nasze psy i ich potrzeby.

Czytaj więcej

Zapachy, które leczą - Aromaterapia metodą na wyciszenie

Aromaterapia to już nie tylko moda. Traktowana jest coraz poważniej jako godna zaufania forma leczenia różnych zaburzeń. I co ważne – okazuje się skuteczna w wypadku nie tylko ludzi, ale także psów.

Czytaj więcej

Emocjonalny dialog z psem. Samopoznanie opiekuna a wsparcie zwierzęcia

Jeśli opiekun ma gorszy dzień, jest rozdrażniony i spięty, to jego pies także stanie się bardziej pobudliwy bądź reaktywny. Jak w takiej sytuacji pomóc sobie i czworonożnemu przyjacielowi?

Czytaj więcej

Muzyka – lek na psie lęki

Muzyka łagodzi nasze nastroje, wycisza nas, a czasem motywuje do działania. Czy tak samo działa na psy? Jakie znaczenie ma terapia muzyką w przypadku psów wykazujących zachowania lękowe? Czy warto włączyć naszym czworonogom radio?

Czytaj więcej

Dlaczego dotyk jest ważny?

Uspokajająca moc dotyku pomaga psom lękowym i reaktywnym, dlatego warto poznać masaż TTouch i wykorzystanie owijek, czyli materiału, którym naciskamy na skórę zwierzęcia i wyciszamy jego układ nerwowy.

Czytaj więcej