Sposoby na niejadka - Budowanie motywacji żywieniowej

Trening behawioralny

Twój pies nie chce jeść, nawet kiedy pod nos podsuwasz mu najbardziej aromatyczne smaczki? Niestety, zdarza się to całkiem często. Jak więc zadbać o psiego niejadka? Czy istnieją metody uatrakcyjnienia posiłku, które spowodują, że pies zacznie jeść?

Wiele psów na sam widok karmy czy przysmaków dostaje ślinotoku. Są jednak i takie, które nie chcą jeść. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na odczarowanie jedzenia.

Najpierw diagnoza

Pierwszym krokiem do usunięcia problemu będzie znalezienie przyczyny. Zacznijcie od wykluczenia wszelkich chorób i problemów zdrowotnych. Koniecznie sprawdźcie stan uzębienia, brzucha, nerek, wątroby i krwi. Weterynarz z pewnością odpowiednio Was nakieruje i pomoże w diagnozie.

Warto się zastanowić również nad tym, czy w ostatnim czasie pies nie przeżył dużego stresu. Wtedy również mogą pojawić się problemy z jedzeniem, apatia, ogólne zniechęcenie. Czasami odmowa jedzenia może być formą zwrócenia na siebie uwagi. Opiekun późno wraca do domu, nie ma czasu ani ochoty na konta...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Wydania czasopisma "Pies z Charakterem"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy