Dział: Trening behawioralny

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pożyteczna praca z nosem

Nosework to sport, codzienna aktywność, ale także narzędzie terapeutyczne. Może pomóc w trudnych sytuacjach, gdy inne metody zawiodą: w sytuacji lęku przed obcymi, agresji wobec innych psów, niebezpiecznych gonitw za samochodami.

Czytaj więcej

Chodzenie „na kontakcie” - Kontakt wzrokowy kluczem do sukcesu

Nawiązanie kontaktu wzrokowego z psem to pierwszy krok do udanego treningu. Na wyższych poziomach ćwiczeń pozwala on również na chodzenie „na kontakcie”. Na czym polega ten rodzaj ćwiczenia i w jakich sytuacjach jest dla psa oraz jego opiekuna przydatny?

Czytaj więcej

Trening świadomości ciała

Propriocepcja to zmysł ułożenia własnego ciała w przestrzeni. Mają go ludzie, mają i psy. Warto zadbać o sprawność jego działania. Służą temu ciekawe ćwiczenia.

Czytaj więcej

Sposoby na rozproszenia

Duży czy mały, mops czy border collie – wiele psów uwielbia trenować. Trening jest także świetną okazją, aby jeszcze lepiej poznać swojego pupila.

Czytaj więcej

Przygotowanie psa na pojawienie się dziecka w domu

Pojawienie się dziecka to wielkie wydarzenie dla rodziców i wcale nie mniejsze dla psa. Różnica jest taka, że ludzie świadomie przygotowują się do przyjścia dziecka na świat. Mniej lub bardziej zdają sobie sprawę, że ich życie się zmieni, gdy pojawi się mały człowiek. Z psami jednak sprawy mają się nieco inaczej. Nasz pies nie planował z nami dziecka i tak do końca nie da mu się wyjaśnić, co się wydarzy. Mamy jednak całkiem sporo narzędzi, aby ten czas wielkich zmian przejść łagodniej.

Czytaj więcej

Rally-O dla pozytywnej relacji

Rally-O to wyjątkowy psi sport. Łączy w sobie elementy psiego posłuszeństwa oraz agility, choć tych pierwszych jest więcej. Bardzo często mówi się, że to łatwiejsza, mniej rygorystyczna wersja sportowego posłuszeństwa.

Czytaj więcej

Taniec z psem

Historia dog dance, czyli tańca z psami, sięga lat osiemdziesiątych XX stulecia. W Polsce jednak zyskuje popularność dopiero teraz. Na czym polega dog dance? Jakie korzyści przynosi zarówno ludziom, jak i psom?

Czytaj więcej

Bezpieczny trening zimą

Zima to czas zdecydowanie niesprzyjający aktywności na świeżym powietrzu. Z psem jednak musimy wychodzić na spacer bez względu na warunki za oknem. Na szczęście mimo niesprzyjającej aury możemy z nim również trenować. Jak robić to bezpiecznie?

Czytaj więcej

Sposoby na niejadka - Budowanie motywacji żywieniowej

Twój pies nie chce jeść, nawet kiedy pod nos podsuwasz mu najbardziej aromatyczne smaczki? Niestety, zdarza się to całkiem często. Jak więc zadbać o psiego niejadka? Czy istnieją metody uatrakcyjnienia posiłku, które spowodują, że pies zacznie jeść?

Czytaj więcej

Narzędzia w treningu z psem

Narzędzia i metody pracy zawsze dobieramy do psa – nigdy odwrotnie! Musimy także dokładnie wyjaśnić mu, dlaczego używamy szelek, obroży czy rozciąganej smyczy. Jeśli to zrozumie, bez oporów pozwoli na ich stosowanie.

Czytaj więcej

Gdy dźwięki przerażają… Terapia SI a fobia dźwiękowa

Wiele psów cierpi z powodu fobii dźwiękowej. Można im pomóc przez mądre i świadome wychowywanie szczeniąt. Czy jednak można coś zrobić, jeśli fobia zwierzęcia nigdy nie była leczona? Jakie znaczenie ma tutaj integracja sensoryczna?

Czytaj więcej

Mój pies niszczy meble - Opis przypadku

Psy mają bardzo silną potrzebę gryzienia i żucia. To naturalne zachowanie, choć jego nasilenie jest cechą bardzo indywidualną. Bywa jednak, że staje się uciążliwe.

Czytaj więcej