Dział: Trening behawioralny

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Miejskie agility – hop na przeszkodę!

Latem, gdy miasto wrze życiem, nie musisz daleko szukać aktywności dla swojego psa. Miejskie agility to nie tylko sposób na utrzymanie zdrowia i formy Twojego pupila, ale także doskonała zabawa, która wzbogaci Wasze wspólne chwile. A co najlepsze, nie potrzebujesz drogiego sprzętu ani specjalnych obiektów treningowych.

Czytaj więcej

Sprzęt i akcesoria do noseworku

Przykładowy zestaw startowy do noseworku (www.sladlap.pl)

Na rynku jest dostępnych wiele pomocy treningowych oraz zestawów startowych, czasami możemy więc mieć problem z doborem właściwych produktów. Tak naprawdę, aby zacząć przygodę z tym psim sportem, nie potrzebujemy zaawansowanego sprzętu, jednak właściwie dobrany pozwala rozwinąć konkretne umiejętności.

Czytaj więcej

Nosework praktycznie – budowanie pozytywnych skojarzeń

Nosework wiąże się ze wspomnieniami, z emocjami. Oczywiście chcemy, żeby te wszystkie skojarzenia były pozytywne, ponieważ w ten sposób uzyskamy zamierzone przez nas rezultaty. Jak ćwiczyć, żeby wzbudzić te pozytywne asocjacje?

Czytaj więcej

Kochasz? Jedź bezpiecznie. Jak przyzwyczaić i bezpiecznie wozić psa w samochodzie?

Dla wielu psów jazda samochodem jest chlebem powszednim. Wozimy psy ze sobą na wycieczki za miasto, na wakacje, na treningi, w gości. Zdarza się jednak, że takie podróże nie są przyjemnością, lecz utrapieniem i stresem zarówno dla psa, jak i dla opiekuna. Na szczęście jazda samochodem to temat, w wypadku którego dobrze zaplanowane działania i ćwiczenia mogą znacznie poprawić komfort wspólnych podróży.

Czytaj więcej

Jak nauczyć skutecznego przywołania?

Nauczenie psa skutecznego przywołania jest niezwykle ważne dla jego bezpieczeństwa. Powrót czworonoga na komendę to także ułatwienie dla opiekuna, który dzięki zmniejszeniu prawdopodobieństwa wystąpienia kłopotliwych sytuacji, jest spokojniejszy i czerpie większą satysfakcję ze wspólnych interakcji z psem. Dobrze zaplanowany trening jest tutaj kluczem do sukcesu.

Czytaj więcej

Cool down po treningu

W efektywnym treningu psa najważniejsza jest odpowiednia równowaga między aktywnością i intensywnością ćwiczeń a czasem na odpoczynek i ochłonięcie. Jedną z metod uspokojenia psa jest cool down. Czym on jest i jak go dobrze przeprowadzić?

Czytaj więcej

Świadome łapy

Jedną z najważniejszych potrzeb psychofizycznych psa jest ruch. Jego brak lub niedobór przyczyniają się do wielu problemów behawioralnych i zdrowotnych. Jak zaspokoić tę potrzebę? 

Czytaj więcej

Treibball – niedoceniony psi sport

Jan Nijboer to Holender mieszkający w Niemczech. Jako socjopedagog i terapeuta z wykształcenia połączył swoją wiedzę z wielką pasją kynologiczną i szacunkiem do psów – opracował autorski system pracy z psami Natural Dogmanship, oparty na holistycznym podejściu do zachowania każdego psa w poszanowaniu jego biologii, indywidualizmu i osobowości.

Czytaj więcej

Rola zabawy w życiu psa

Zabawa w życiu psa jest formą aktywności. Odzwierciedla ona psią radość, energię oraz szczęście. Pies może bawić się zarówno z opiekunem, jak i z innymi psami. Dzięki zabawie pies może także spełniać swoje naturalne instynkty, takie jak: pogoń, polowanie, szarpanie, chwytanie czy gryzienie. Zabawa daje psu możliwość zaspokojenia swoich potrzeb. Zabawa powoduje także relaksację i niweluje stres.

Czytaj więcej

Wzbogacanie środowiska - nie bój się wspierać lękowego psa!

Gdy z uwagą towarzyszymy naszemu psu w mierzeniu się z urozmaiconą codziennością, mamy szansę przyjrzeć się jego postępom, odkryć jego mocne i słabe strony, poznać strategie, których używa, by radzić sobie z trudnościami. Poczujemy wtedy dumę z tego, z jakim dzielnym psem przyszło nam dzielić życie.

Czytaj więcej

Aby tkanki były sprawne

Terapia IASTM pozwala złagodzić napięcia w psim organizmie i uśmierzyć ból, stymuluje tkanki do regeneracji, usprawnia krążenie. Nie stosujmy jej jednak bez konsultacji ze specjalistą.

Czytaj więcej