Dział: Trening behawioralny

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rola zabawy w życiu psa

Zabawa w życiu psa jest formą aktywności. Odzwierciedla ona psią radość, energię oraz szczęście. Pies może bawić się zarówno z opiekunem, jak i z innymi psami. Dzięki zabawie pies może także spełniać swoje naturalne instynkty, takie jak: pogoń, polowanie, szarpanie, chwytanie czy gryzienie. Zabawa daje psu możliwość zaspokojenia swoich potrzeb. Zabawa powoduje także relaksację i niweluje stres.

Czytaj więcej

Wzbogacanie środowiska - nie bój się wspierać lękowego psa!

Gdy z uwagą towarzyszymy naszemu psu w mierzeniu się z urozmaiconą codziennością, mamy szansę przyjrzeć się jego postępom, odkryć jego mocne i słabe strony, poznać strategie, których używa, by radzić sobie z trudnościami. Poczujemy wtedy dumę z tego, z jakim dzielnym psem przyszło nam dzielić życie.

Czytaj więcej

Aby tkanki były sprawne

Terapia IASTM pozwala złagodzić napięcia w psim organizmie i uśmierzyć ból, stymuluje tkanki do regeneracji, usprawnia krążenie. Nie stosujmy jej jednak bez konsultacji ze specjalistą.

Czytaj więcej

Nagrody inaczej

Wielu opiekunów ma tylko jeden sposób na nagradzanie swoich psów – podawanie im smaczków. Nie mają oni pomysłu na inne rodzaje nagród. A możliwości jest naprawdę sporo. Co zatem sprawdzi się zamiast smaczków?

Czytaj więcej

Trening uważności w pracy z psem

Trening nicnierobienia ma nauczyć psa, jak się zrelaksować i cieszyć chwilą, bez ciągłej potrzeby aktywności. To technika, która z pewnością poprawi zdrowie i dobrostan naszych czworonożnych przyjaciół.

Czytaj więcej

Motywacja w psim treningu

Można by zacząć od podania kilku definicji, od pisania o gotowości do działania, od łacińskich zwrotów, ale spróbujmy prościej – obrazowo. Żebyśmy po prostu mogli zrozumieć, czym może być motywacja w psim treningu, a czym nie jest, co służy psu, a co może przynosić wręcz odwrotne skutki, choć wydaje się nam, że przecież cały czas mobilizujemy psa do pracy. Na motywację nie ma jednego wzoru.

Czytaj więcej

Do wody siup. Pływanie z psem

Lato, słońce i wakacyjny klimat sprzyjają długim spacerom i zabawom z naszymi psami. Kusi też chłodna woda i wspólne pływanie. Do wspólnych kąpieli należy się jednak odpowiednio przygotować. Mogą one bowiem być przyczyną traumy u czworonoga.

Czytaj więcej

Jak nauczyć psa odpoczywać

Co pobudza mojego psa? Co sprawia, że się nakręca? Czy są to ruchome przedmioty, np. samochody, rowery? A może są to światła, dźwięki, zabawki, jedzenie? Czy mogę go nauczyć odpoczynku?

Czytaj więcej

Łapa w łapę, ramię w ramię. Spacer równoległy z psem reaktywnym

Spacery równoległe to dobry sposób na to, aby zarówno opiekun, jak i pies nauczyli się panować nad swoimi emocjami, zwłaszcza w trakcie spotkań z obcymi osobnikami.

Czytaj więcej

Canicross na lato

Canicross to cudowny sposób na wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Aby jednak obie strony czerpały z tego korzyści i przyjemność, warto dobrze się przygotować.

Czytaj więcej

Pożyteczna praca z nosem

Nosework to sport, codzienna aktywność, ale także narzędzie terapeutyczne. Może pomóc w trudnych sytuacjach, gdy inne metody zawiodą: w sytuacji lęku przed obcymi, agresji wobec innych psów, niebezpiecznych gonitw za samochodami.

Czytaj więcej