Autor: Magdalena Grabowska

Zoopsycholog, trenerka szkolenia psów, właścicielka szkoły szkolenia psów Warsztat w Katowicach.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wyjący z miłości. Co robić, gdy samiec przejawia zachowania niepożądane w związku z wyczuciem suk w cieczce?

Węszy, znaczy, ciągnie na smyczy, nie reaguje na polecenia, robi się nerwowy. Od mniej więcej 8. miesiąca życia dosłownie rozłącza się z rozumem na następne kilka miesięcy. Często w kolejnych okresach cieczkowych sytuacja się powtarza. Pewnie większość opiekunów psich samców doskonale wie, o czym mówię.

Czytaj więcej

Depresja pupila

Psy chorują na depresję. Trudno ją zdiagnozować, ale to możliwe. Istnieje wiele sposobów na to, aby pomóc naszym cierpiącym czworonożnym przyjaciołom.

Czytaj więcej

Psia osobowość i jej zaburzenia

Psy, tak jak ludzie, mogą cierpieć na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne – nerwice, lęki, fobie. Czy dotykają je również zaburzenia osobowości?

Czytaj więcej

Polowanie na cienie. O zaburzeniach kompulsywnych

Niemal wszystko, co pies robi, ma zaspokajać jego potrzeby – biologiczne, psychiczne i społeczne – a tym samym zapewniać mu komfort. Co jednak w sytuacji, gdy jakieś jego zachowanie staje się nieadekwatne do okoliczności, zbyt intensywne lub wręcz kompulsywne?

Czytaj więcej

Psy autystyczne - Czy to możliwe?

Czasem spotykamy psy zupełnie odmienne od innych. Nie interesuje ich otoczenie, nietypowo reagują na nowe doświadczenia. Widać niechęć do kontaktów z ludźmi i innymi psami, pojawiają się nagłe wybuchy agresji czy natrętne powtarzanie czynności. Czy to możliwe, by takie psy mieściły się w spektrum autyzmu?

Czytaj więcej

Nakręcony pupil. Psie ADHD

Jeżeli nasz pies jest nadmiernie pobudliwy, postarajmy się uporządkować mu dzień i środowisko, zaspokoić potrzeby i wyeliminować lub przynajmniej ograniczać sytuacje, w których najbardziej się pobudza. Nie bójmy się także skorzystać z pomocy specjalisty.

Czytaj więcej

Nie dziś, kochanie

Czy się zdarza, że jednego dnia Twój pies – miły i przyjacielski, chcący się przytulać – drugiego dnia zupełnie nie ma ochoty na kontakt i zabawę? Zauważasz u niego zmiany nastroju, ale nie wiesz, z czego mogą one wynikać.

Czytaj więcej