Autor: Magdalena Grabowska

Zoopsycholog, trenerka szkolenia psów, właścicielka szkoły szkolenia psów Warsztat w Katowicach.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Psia osobowość i jej zaburzenia

Psy, tak jak ludzie, mogą cierpieć na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne – nerwice, lęki, fobie. Czy dotykają je również zaburzenia osobowości?

Czytaj więcej

Polowanie na cienie. O zaburzeniach kompulsywnych

Niemal wszystko, co pies robi, ma zaspokajać jego potrzeby – biologiczne, psychiczne i społeczne – a tym samym zapewniać mu komfort. Co jednak w sytuacji, gdy jakieś jego zachowanie staje się nieadekwatne do okoliczności, zbyt intensywne lub wręcz kompulsywne?

Czytaj więcej

Psy autystyczne - Czy to możliwe?

Czasem spotykamy psy zupełnie odmienne od innych. Nie interesuje ich otoczenie, nietypowo reagują na nowe doświadczenia. Widać niechęć do kontaktów z ludźmi i innymi psami, pojawiają się nagłe wybuchy agresji czy natrętne powtarzanie czynności. Czy to możliwe, by takie psy mieściły się w spektrum autyzmu?

Czytaj więcej

Nakręcony pupil. Psie ADHD

Jeżeli nasz pies jest nadmiernie pobudliwy, postarajmy się uporządkować mu dzień i środowisko, zaspokoić potrzeby i wyeliminować lub przynajmniej ograniczać sytuacje, w których najbardziej się pobudza. Nie bójmy się także skorzystać z pomocy specjalisty.

Czytaj więcej

Nie dziś, kochanie

Czy się zdarza, że jednego dnia Twój pies – miły i przyjacielski, chcący się przytulać – drugiego dnia zupełnie nie ma ochoty na kontakt i zabawę? Zauważasz u niego zmiany nastroju, ale nie wiesz, z czego mogą one wynikać.

Czytaj więcej