Canicross na lato

Trening behawioralny

Canicross to cudowny sposób na wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Aby jednak obie strony czerpały z tego korzyści i przyjemność, warto dobrze się przygotować.

Bieganie to najprostsza forma aktywności na świeżym powietrzu, którą uprawiać możemy właściwie wszędzie i o każdej porze roku. Jedną z form, przeznaczoną dla opiekunów psów, jest canicross, czyli – mówiąc najprościej – bieganie z psem przypiętym specjalną linką do opiekuna. Podobnie jak przy dogtrekkingu możemy wyróżnić canicross wyczynowy i rekreacyjny. Z tą różnicą, że canicross jest uznawany za jedną z konkurencji sportowych psich zaprzęgów, a dogtrekking – nie. 

Canicross dla relaksu

W canicrossie wyczynowym pies musi być na tyle duży i silny, aby przez cały dystans ciągnąć człowieka przypiętego do linki. Dlatego na zawodach para pies i człowiek porusza się zazwyczaj szybciej niż przeciętny biegacz, a dystans zazwyczaj nie przekracza 12 kilometrów. W canicrossie rekreacyjnym te zasady nas nie obowiązują. Wynik ma w tym wypadku mniejsze znaczenie. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa i zdrowie zarówno psa, jak i człowieka. Niemniej canicross wymaga dużo większego...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Wydania czasopisma "Pies z Charakterem"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy