Do wody siup. Pływanie z psem

Trening behawioralny

Lato, słońce i wakacyjny klimat sprzyjają długim spacerom i zabawom z naszymi psami. Kusi też chłodna woda i wspólne pływanie. Do wspólnych kąpieli należy się jednak odpowiednio przygotować. Mogą one bowiem być przyczyną traumy u czworonoga.

Nadchodzi czas urlopu. Zabieramy nasze psy nad morze albo nad jezioro. Marzy się nam wspólne pływanie i beztroska zabawa. Warto jednak zamienić słowo „beztroska” na „bezpieczna”. Wspólne pływanie z ulubieńcami – tak jak każda inna aktywność wykonywana razem – powinno być dobrze przemyślane. 
Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę zdrowie nie tylko własne, ale także psa. Jeśli mamy co do niego jakiekolwiek wątpliwości, warto przed wyjazdem na urlop ustalić z lekarzem weterynarii, na co możemy sobie pozwolić, a na co absolutnie nie. Nawet kiedy mamy pewność, że nasz pies jest silny i zdrowy, a nam też niczego nie brakuje, powinniśmy zadbać o solidną rozgrzewkę przed wakacyjną aktywnością. To jak na lekcjach WF-u: zanim uczniowie zaczną biegać na dłuższym dystansie, nauczyciel przeprowadza ćwiczenia rozgrzewające mięśnie.

Nauka wspólnego pływania

Jeśli chcemy pł...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Wydania czasopisma "Pies z Charakterem"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy