Autor: Aleksandra Fydryszewska

Zoopsycholog, kynoterapeuta, instruktor szkolenia psów.
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Cool down po treningu

W efektywnym treningu psa najważniejsza jest odpowiednia równowaga między aktywnością i intensywnością ćwiczeń a czasem na odpoczynek i ochłonięcie. Jedną z metod uspokojenia psa jest cool down. Czym on jest i jak go dobrze przeprowadzić?

Czytaj więcej

Kynofobia – lęk przed psem

Kynofobia – czyli paniczny lęk przed psem – to problem, który miłośnikom psów trudno sobie wyobrazić. A jednak istnieje i wielu osobom naprawdę utrudnia życie.

Czytaj więcej

Pies na depresję - O roli kynoterapii

Psy pomagają w różnych formach terapii dzieci i dorosłych. Zapewniają także cenne wsparcie w leczeniu depresji. Jaką rolę w nim odgrywają?

Czytaj więcej

Kynoterapia w logopedii

Terapeutyczne działanie psów wykorzystywane jest na wielu płaszczyznach pracy zarówno z dziećmi, jak i z osobami dorosłymi. Psie wsparcie jest nieocenione w terapii rozwojowej, w tym również w logopedii. Jaką rolę odgrywa w niej pies terapeuta?

Czytaj więcej

Kudłaty terapeuta dla dorosłego

Terapeutyczne działanie może mieć już sama decyzja o zaopiekowaniu się psem. Wiąże się ona z wieloma zmianami, jednak wszystkie poświęcenia zostają spłacone z nawiązką. Pies oferuje bowiem niepowtarzalną, absolutnie bezwarunkową przyjaźń.

Czytaj więcej

Dobroczynny wpływ spacerów - Rola psa we wspomaganiu rozwoju ruchowego

Uczciwe zaangażowanie w spacer z psem wszystkim wychodzi na dobre. Wspólna wędrówka w nowe, ciekawe miejsca oraz urozmaicanie środowiska, w którym przebywamy, uszczęśliwiają nas i naszego czworonoga, czynią lepszym jego świat i pogłębiają łączącą z nami więź.

Czytaj więcej

Terapeuta na czterech łapach

Który z psich opiekunów nie czuje przyjemności, gdy zatapia dłoń w miękkiej, ciepłej sierści? Który z nich nie odpręża się i nie doznaje ukojenia, trącany zimnym nosem i obdarzany czułym, pełnym oddania spojrzeniem?

Czytaj więcej