Dobroczynny wpływ spacerów - Rola psa we wspomaganiu rozwoju ruchowego

Psychologia zwierząt

Uczciwe zaangażowanie w spacer z psem wszystkim wychodzi na dobre. Wspólna wędrówka w nowe, ciekawe miejsca oraz urozmaicanie środowiska, w którym przebywamy, uszczęśliwiają nas i naszego czworonoga, czynią lepszym jego świat i pogłębiają łączącą z nami więź.

W świecie człowieka aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych elementów dbałości o zdrowie. Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia mówią, że dla dobrego zdrowia i samopoczucia wskazane jest, aby wszyscy dorośli (między osiemnastym a sześćdziesiątym czwartym rokiem życia) poświęcali 150–300 minut tygodniowo na ćwiczenia aerobowe o umiarkowanej intensywności, np. spacer czy jazdę na rowerze. 

 

POLECAMY

 

Niestety, wiele osób wciąż nie docenia korzyści płynących z aktywności fizycznej i nie wprowadza jej do swojego życia. Być może wynika to z nadmiernej presji nakładanej przez środowisko propagujące zdrowy styl życia, a może z braku czasu czy niedostatku motywacji. Zmuszanie się do czegoś nigdy nie sprawia frajdy. 

Bodziec w postaci psa

Przecież spacer z psem nie dość, że wymaga regularności (co najmniej trzy razy dziennie), to jeszcze jest doskonałą okazją do ruchu na świeżym powietrzu. Spr...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Wydania czasopisma "Pies z Charakterem"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy