Autor: Paulina Andrzejewska

Behawiorystka, trenerka psów.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak pies z kotem

W ostatnim czasie coraz częściej pies i kot mieszkają pod jednym dachem. Niektórzy mówią nawet, że dzięki temu dom jest pełniejszy. Czy jednak da się między tymi dwoma gatunkami stworzyć harmonię i zgodę?
 

Czytaj więcej

Nagrody inaczej

Wielu opiekunów ma tylko jeden sposób na nagradzanie swoich psów – podawanie im smaczków. Nie mają oni pomysłu na inne rodzaje nagród. A możliwości jest naprawdę sporo. Co zatem sprawdzi się zamiast smaczków?

Czytaj więcej

Dialog na spacerze

Spacer z psem to doskonała sposobność do budowania i wzmacniania relacji między człowiekiem a zwierzęciem. Żeby jednak tak się stało, człowiek musi umieć prawidłowo odczytywać wysyłane przez pupila sygnały i odpowiednio na nie reagować.

Czytaj więcej

Nieśmiały pies

Wśród psów – jak wśród ludzi – są ekstrawertycy i introwertycy. Do tych pierwszych zaliczymy zwierzęta odważne, otwarte i chętne do relacji. Te drugie będą raczej stronić od kontaktów. Jak zbudować w nich poczucie bezpieczeństwa oraz zaufanie do ludzi i innych psów?

Czytaj więcej

Psi nastolatek

Okres dojrzewania i wkraczania dziecka w dorosłość obfituje w różne emocje, trudności i wyzwania, z którymi musi się zmierzyć. Jego ciało ulega zmianom, hormony szaleją, rośnie poczucie własnej odrębności i skłonność do buntu. A jak wygląda dojrzewanie psiego nastolatka?

Czytaj więcej

Jak nauczyć psa odpoczywać

Co pobudza mojego psa? Co sprawia, że się nakręca? Czy są to ruchome przedmioty, np. samochody, rowery? A może są to światła, dźwięki, zabawki, jedzenie? Czy mogę go nauczyć odpoczynku?

Czytaj więcej

Lęk przed człowiekiem - Jak go oswoić

Twój pies nie ma problemu z innymi zwierzętami, a boi się ludzi? Przerażają go większe skupiska ludzi i zwierząt? Osoby, których nie zna? A może problem objawia się tylko po zmroku? Dlaczego psy boją się ludzi? Jak można ten lęk oswoić?

Czytaj więcej

Kamienie milowe w życiu psa - Jak konkretne sytuacje wpływają na zmiany w rozwoju i zachowaniu zwierzęcia?

Psie życie w porównaniu z naszym jest dość krótkie, jednak bogate w całą masę doświadczeń – tych dobrych i tych złych. To właśnie one kształtują naszych futrzastych ulubieńców właściwie już od ich przyjścia na świat. Czy będą bać się ludzi, innych psów, dźwięków albo listonosza? Czy będą radosne, chętne do pracy z nami i odważne? Co o tym decyduje?

Czytaj więcej

Sposoby na rozproszenia

Duży czy mały, mops czy border collie – wiele psów uwielbia trenować. Trening jest także świetną okazją, aby jeszcze lepiej poznać swojego pupila.

Czytaj więcej