Kiedy zabawa jest zabawą? Pięć zasad efektywnej rozrywki z psem

Trening behawioralny

Twój pies goni rowerzystów i samochody, a na inne psy reaguje szczekaniem? Zastanów się, czy znasz jego potrzeby i odpowiednio je zaspokajasz. Może się okazać, że najlepszym rozwiązaniem będzie nauczenie go odpowiednich zabaw.

Zabawa z psem bazuje głównie na instynkcie łowieckim. Tyle tylko, że zaledwie 20% psów ma naturalnie rozwinięty ten instynkt, który mobilizuje je do gonitwy, szarpania czy przynoszenia zabawek. Jeśli Twój pupil należy do tej drugiej grupy, zdecydowanie liczniejszej, musisz się trochę napracować, aby go rozbudzić. Kiedy jednak pies się przekona, jak wiele satysfakcji może czerpać z ciekawej zabawy, życie jego i Twoje zmieni się bezpowrotnie – oczywiście na lepsze! A jeśli pies już teraz wykazuje wyraźną chęć do zabawy, tym lepiej. To pole do popisu dla Ciebie, ponieważ wiesz, czego potrzebuje Twój przyjaciel.

Różne rodzaje aktywności

Każdy pies jest inny i co innego lubi. Niektórym największą satysfakcję sprawi noszenie, ale za to gonienie nie będzie dla nich interesujące. U innych wręcz odwrotnie – gonitwa to ży...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Wydania czasopisma "Pies z Charakterem"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • Zniżki na konferencje i szkolenia
  • ...i wiele więcej!

Przypisy