Autor: Małgorzata Bekas

Trenerka psów, założycielka projektu Mam psa. I co teraz? Prezes Fundacji Pies OD-nowa. Hostka podcastu No stress, to tylko Pies, realizowanego dla Voice House. Autorka Newslettera: Uczymy Kochać Mądrze. Prywatnie opiekunka Kofi, Luźno, Mordo i Zuu. Kocha jazdę konną i śmiganie na hulajnodze po lesie w zaprzęgu z psami. Uwielbia trenować crossfit, biegać po górach, morsować i czytać.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak przetrwać na wybiegu dla psów

Czy wybieg dla psa to na pewno dobry pomysł na spacer? Tak, ale przy zachowaniu odpowiednich zasad i opanowaniu umiejętności „czytania” swojego zwierzęcia. Jeśli jednak mamy wybór, lepiej zrezygnujmy z psiego wybiegu na rzecz wartościowego spaceru wzbogaconego treningiem. Dlaczego?

Czytaj więcej

Kiedy zabawa jest zabawą? Pięć zasad efektywnej rozrywki z psem

Twój pies goni rowerzystów i samochody, a na inne psy reaguje szczekaniem? Zastanów się, czy znasz jego potrzeby i odpowiednio je zaspokajasz. Może się okazać, że najlepszym rozwiązaniem będzie nauczenie go odpowiednich zabaw.

Czytaj więcej

Pięć powodów niepowodzenia w treningu z psem

Niby wszystko robimy dobrze – staramy się, dajemy smakołyki, a pies wciąż nas nie słucha. Z czego to wynika? Dlaczego pies nie chce robić tego, czego od niego oczekujemy? Jakie błędy popełniamy?

Czytaj więcej

Trening nicnierobienia

Psy kochają ruch w każdej jego formie i jest to rzecz zupełnie normalna. Opiekunowie powinni jednak umieć zrównoważyć tę aktywność odpoczynkiem. Jak to zrobić?

Czytaj więcej

Najpierw motywacja, później reszta

Psy prezentują konkretne zachowania z dwóch powodów: bo chcą i mogą. Jeśli więc zależy nam, żeby robiły różne rzeczy, musimy dać im coś w zamian. Tym czymś jest motywacja.

Czytaj więcej

Dog life balans. Jak zbudować zdrową relację z psem?

Niektórzy opiekunowie bez psa nie wyjdą z domu, inni jedzą z psem w samochodzie, bo restauracja nie wpuszcza czworonogów. Większość spełnia wszelkie zachcianki pupila – swoje potrzeby stawiając na drugim miejscu. Czy jednak psy tego potrzebują? Jak zapewnić równowagę w relacjach i sprawić, że obie strony będą szczęśliwe?

Czytaj więcej