Autor: Małgorzata Bekas

Trenerka psów, założycielka projektu Mam psa. I co teraz? Prezes Fundacji Pies OD-nowa. Hostka podcastu No stress, to tylko Pies, realizowanego dla Voice House. Autorka Newslettera: Uczymy Kochać Mądrze. Prywatnie opiekunka Kofi, Luźno, Mordo i Zuu. Kocha jazdę konną i śmiganie na hulajnodze po lesie w zaprzęgu z psami. Uwielbia trenować crossfit, biegać po górach, morsować i czytać.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Narzędzia w treningu z psem

Narzędzia i metody pracy zawsze dobieramy do psa – nigdy odwrotnie! Musimy także dokładnie wyjaśnić mu, dlaczego używamy szelek, obroży czy rozciąganej smyczy. Jeśli to zrozumie, bez oporów pozwoli na ich stosowanie.

Czytaj więcej

Cały ten dyskomfort

Dyskomfort u psa może wywołać dosłownie wszystko. Jego opiekun ma do wyboru albo nauczyć pupila radzenia sobie z tym nieprzyjemnym stanem, albo nie zrobić nic, ale wtedy pies będzie wiecznie przerażony życiem i otoczeniem.

Czytaj więcej

Jak przetrwać na wybiegu dla psów

Czy wybieg dla psa to na pewno dobry pomysł na spacer? Tak, ale przy zachowaniu odpowiednich zasad i opanowaniu umiejętności „czytania” swojego zwierzęcia. Jeśli jednak mamy wybór, lepiej zrezygnujmy z psiego wybiegu na rzecz wartościowego spaceru wzbogaconego treningiem. Dlaczego?

Czytaj więcej

Kiedy zabawa jest zabawą? Pięć zasad efektywnej rozrywki z psem

Twój pies goni rowerzystów i samochody, a na inne psy reaguje szczekaniem? Zastanów się, czy znasz jego potrzeby i odpowiednio je zaspokajasz. Może się okazać, że najlepszym rozwiązaniem będzie nauczenie go odpowiednich zabaw.

Czytaj więcej

Pięć powodów niepowodzenia w treningu z psem

Niby wszystko robimy dobrze – staramy się, dajemy smakołyki, a pies wciąż nas nie słucha. Z czego to wynika? Dlaczego pies nie chce robić tego, czego od niego oczekujemy? Jakie błędy popełniamy?

Czytaj więcej

Trening nicnierobienia

Psy kochają ruch w każdej jego formie i jest to rzecz zupełnie normalna. Opiekunowie powinni jednak umieć zrównoważyć tę aktywność odpoczynkiem. Jak to zrobić?

Czytaj więcej

Najpierw motywacja, później reszta

Psy prezentują konkretne zachowania z dwóch powodów: bo chcą i mogą. Jeśli więc zależy nam, żeby robiły różne rzeczy, musimy dać im coś w zamian. Tym czymś jest motywacja.

Czytaj więcej

Dog life balans. Jak zbudować zdrową relację z psem?

Niektórzy opiekunowie bez psa nie wyjdą z domu, inni jedzą z psem w samochodzie, bo restauracja nie wpuszcza czworonogów. Większość spełnia wszelkie zachcianki pupila – swoje potrzeby stawiając na drugim miejscu. Czy jednak psy tego potrzebują? Jak zapewnić równowagę w relacjach i sprawić, że obie strony będą szczęśliwe?

Czytaj więcej