Autor: Dagmara Gradolewska

Trenerka psów i behawiorystka. Dziennikarka współpracująca z wieloma portalami oraz prowadząca własny fanpage: www.facebook.com/lapeprzybij.

Pomaga ludziom zrozumieć świat oraz mowę psów

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nie dotykaj! – czyli jak ważna jest praca psa przewodnika

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie codzienne psa przewodnika? Jakie czekają na niego wyzwania? Jak bardzo musi być skupiony na swojej pracy, aby prowadzić niewidomą osobę? Zobaczcie co warto wiedzieć, w tym temacie.

Czytaj więcej

Nie dotykaj! Ważna praca psa przewodnika

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie codzienne psa przewodnika? Jakie czekają na niego wyzwania? Jak bardzo musi być skupiony na swojej pracy, aby prowadzić niewidomą osobę? Zobaczcie, co warto o tym wiedzieć.

Czytaj więcej

Psy zawsze są „tu i teraz”. Mindfulness dla czworonoga

Czy zastanawialiście się kiedyś, co siedzi w psich głowach? Czy psy także – tak jak ludzie – analizują życie, sytuacje, czas? A jeśli tak, to w jaki sposób to robią?

Czytaj więcej

Taniec z psem

Historia dog dance, czyli tańca z psami, sięga lat osiemdziesiątych XX stulecia. W Polsce jednak zyskuje popularność dopiero teraz. Na czym polega dog dance? Jakie korzyści przynosi zarówno ludziom, jak i psom?

Czytaj więcej

Bezpieczny trening zimą

Zima to czas zdecydowanie niesprzyjający aktywności na świeżym powietrzu. Z psem jednak musimy wychodzić na spacer bez względu na warunki za oknem. Na szczęście mimo niesprzyjającej aury możemy z nim również trenować. Jak robić to bezpiecznie?

Czytaj więcej

Bądź moimi oczami

Liczba osób niewidomych, dotkniętych chorobami oczu czy słabowidzących stale rośnie. Rozwój technologii zdecydowanie ułatwił im życie codzienne. Bez większego problemu mogą wysyłać wiadomości czy korzystać z internetu. Trudności pojawiają się jednak w momencie przekroczenia progu domu. Natłok bodźców, dźwięków, nierównych powierzchni, niedziałających świateł, roboty drogowe i wiele innych rzeczy – to wszystko może skutecznie zniechęcić niewidomą osobę do samodzielności. Na szczęście z pomocą przychodzą, jak zawsze nieocenione, psy przewodnicy. To właśnie im poświęcimy uwagę w tym artykule.

Czytaj więcej

Pies to nie prezent

Boże Narodzenie to nie najlepszy okres dla psów. Zwłaszcza tych podarowanych jako gwiazdkowe prezenty. Żywy upominek to pomysł nieprzemyślany i przede wszystkim nieodpowiedzialny. Setki, a nawet tysiące psów cierpią co roku z powodu ludzkich zachcianek i bezmyślności.

Czytaj więcej

Odporność na jesień

Jesienią psy potrzebują szczególnej opieki równie mocno, jak ludzie. Dokuczają im chłód, deszcze i choroby. Warto więc zadbać, aby nasi czworonożni pupile jak najlepiej radzili sobie z jesiennymi niedogodnościami.

Czytaj więcej

Sposoby na niejadka - Budowanie motywacji żywieniowej

Twój pies nie chce jeść, nawet kiedy pod nos podsuwasz mu najbardziej aromatyczne smaczki? Niestety, zdarza się to całkiem często. Jak więc zadbać o psiego niejadka? Czy istnieją metody uatrakcyjnienia posiłku, które spowodują, że pies zacznie jeść?

Czytaj więcej

Żałoba w psim sercu

Niestety, większość z nas poznała ból utraty kogoś bliskiego. Czas zadumy, smutku, żalu i łez jest nieodłącznym elementem śmierci. Czy psy przeżywają żałobę tak jak my? Jakie emocje nimi targają? Czy rozumieją, co się z nimi dzieje?

Czytaj więcej

Doga – czyli joga z psem

Ostatnio bardzo popularna stała się doga, czyli joga z udziałem psa. Na czym polega? Jak wspólnie ćwiczyć z psem, żeby i nam, i zwierzęciu sprawiało to radość, przynosiło spokój i relaksację?

Czytaj więcej

Psie marzenia

Kiedy pies jest szczęśliwy? Gdy ma kosz pełen zabawek, największą kość z wystawy czy może człowieka obok siebie? A może sprawia mu radość zupełnie co innego? O czym marzą psy?

Czytaj więcej