Autor: Dagmara Gradolewska

Trenerka psów i behawiorystka. Dziennikarka współpracująca z wieloma portalami oraz prowadząca własny fanpage: www.facebook.com/lapeprzybij.

Pomaga ludziom zrozumieć świat oraz mowę psów

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Doga – czyli joga z psem

Ostatnio bardzo popularna stała się doga, czyli joga z udziałem psa. Na czym polega? Jak wspólnie ćwiczyć z psem, żeby i nam, i zwierzęciu sprawiało to radość, przynosiło spokój i relaksację?

Czytaj więcej

Psie marzenia

Kiedy pies jest szczęśliwy? Gdy ma kosz pełen zabawek, największą kość z wystawy czy może człowieka obok siebie? A może sprawia mu radość zupełnie co innego? O czym marzą psy?

Czytaj więcej

Psie przyjaźnie ze światem - Rola socjalizacji

W kontaktach z otoczeniem pies ma przede wszystkim czuć się komfortowo, aby móc budować dobre relacje z ludźmi i ze wszystkim, co jest wokół niego. Jaką rolę w tym procesie odgrywają inne psy? Jak powinny wyglądać prawidłowe relacje z nimi?

Czytaj więcej

Świat w psich kolorach - Jak widzą psy

Mimo rosnącej wiedzy o tym, jak żyją psy i jak sobie radzą w otaczającym świecie, wciąż jest rozpowszechnionych wiele mitów, np. o tym, że widzą one świat jedynie w odcieniach bieli i czerni. Tymczasem sprawa wygląda zupełnie inaczej. Psy widzą całą paletę barw, choć nie są to żywe kolory.

Czytaj więcej

Barometr emocji - Psia mowa na uspokojenie

Psy mają swój wyjątkowy język – głos i mowę ciała. Bez względu na rasę czy wiek wszystkie rozmawiają w ten sam sposób ze sobą i z ludźmi, przekazują nam swoje emocje. Ale czy rozumiemy ten język? Czy wiemy, kiedy pies sygnalizuje: „Nie ruszaj mnie”, albo kiedy prosi: „Pomóż mi”?

Czytaj więcej

Otello na smyczy - O psiej zazdrości

Zrozumienie psa jest kluczowym elementem wspólnego życia ze zwierzęciem. Poznając jego język, wysyłane sygnały i emocje, staniemy się świadomymi opiekunami. Dzięki temu unikniemy zazdrości i związanych z nią problemów.

Czytaj więcej

Pies bezglutenowy

Nie tylko ludzie cierpią z powodu nietolerancji na gluten. To zaburzenie dotyka także nasze ukochane czworonogi. Jak zatem rozpoznać celiakię u psów? Po czym poznać, że trzeba im zmienić dietę? Kiedy takiej zmiany dokonać?

Czytaj więcej

Nauczyciel dobrych emocji. Jak pies uczy nas dawać komuś akceptację

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo psy wpływają na nasze życie i charakter. Pozytywna relacja z nimi przynosi korzyści dla zdrowia fizycznego, psychicznego, a nawet funkcjonowania społecznego.

Czytaj więcej

Nagrodę wręczę sobie sam

Słyszeliście kiedyś o samonagradzającym zachowaniu u psów? Mamy z nim do czynienia wtedy, gdy pies bez udziału opiekuna osiąga korzyści z różnych czynności. Najprościej rzecz ujmując – sam siebie nagradza. Czy powinniśmy dopuszczać do takich sytuacji? A jeżeli nie, to co możemy zrobić?

Czytaj więcej

Czego nie mogą jeść psy? Psia miska pod lupą

Psy często traktujemy jak ludzi i dokarmiamy je przypadkowymi produktami, które akurat są pod ręką. A przecież lista zakazanych dla psów produktów jest naprawdę długa. Czego zatem nie mogą jeść nasze zwierzęta? Na co powinniśmy zwracać uwagę w psiej diecie?

Czytaj więcej

O czym śnią nasze psy?

Wasze psy w czasie snu biegają, szczekają, piszczą lub warczą? To znak, że coś im się śni. Psy śpią i śnią, niemal tak samo jak ludzie.

Czytaj więcej

Jak kochają psy?

Do bezinteresownej oraz bezgranicznej miłości psów do ludzi nie trzeba chyba przekonywać nikogo. Merdające ogonki, mokre noski i oczy pełne uczuć, to kwintesencja ogromnych emocji u psa. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak to wszystko działa? Jak kochają nas psy?

Czytaj więcej