Dział: Poradnik dobrego żywienia

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Inne oblicza nutraceutyków

To, co jedzą nasze psy, wpływa na ich odporność, sprawność i funkcjonowanie mózgu. Dlatego tak ważne jest podawanie pupilom odpowiedniego pożywienia. Z tego powodu wielu opiekunów decyduje się na nutraceutyki. Te specyfiki mają jednak drugie, bardziej mroczne oblicze.

Czytaj więcej

Gdy tarczyca szwankuje

Niedoczynność tarczycy to dosyć częsta choroba u psów. Może doprowadzić do przyrostu masy ciała, problemów ze skórą i z sierścią oraz do zmian w zachowaniu. Chorujące zwierzę ma też mniej energii. Na szczęście można mu pomóc, a jednym z elementów terapii jest odpowiednie żywienie.

Czytaj więcej

Życie z psim cukrzykiem

Cukrzycę wciąż uważa się za chorobę typowo ludzką. Zapewne dlatego nadal spotykam się ze zdziwionymi pytaniami psich i kocich opiekunów: „To mój pupil może chorować na cukrzycę?!”. Tak!

Czytaj więcej

Emocje w psiej misce. Zaburzenia odżywiania u psów

Czy psy mogą cierpieć z powodu zaburzeń odżywiania? Tak, psy raczej nie odmawiają sobie pożywienia, dlatego że uważają się za otyłe i nieatrakcyjne fizycznie, ale stres, emocjonalne trudności i zaburzenia zdecydowanie mają wpływ na to, czym i jak żywią się nasi ulubieńcy.

Czytaj więcej

Związek kukurydzy z agresją

O behawioralnym aspekcie żywienia powiedziano już wiele. Niezaprzeczalnie to, co, kiedy i ile je nasz pies, ma wpływ na jego zachowanie. Kiedy miska może wyzwolić agresję? I co ma z tym wspólnego kukurydza?

Czytaj więcej

Domowa kuchnia dla psa

Jeżeli chcemy urozmaicić dietę naszego pupila mięsem, to na pewno nie kawałkiem smażonym na głębokim tłuszczu. Jeśli warzywami, to z pewnością bez soli, pieprzu i innych przypraw. Aby samodzielnie wykonać smaczki, wystarczy pokroić mięso na cienkie paski i ususzyć np. na kratce w piekarniku. Co z domowych produktów możemy dawać psu?

Czytaj więcej

Dieta na długowieczność (część 2)

Nawet najwspanialsza dieta i suplementacja nie dają stuprocentowej gwarancji zachowania zdrowia przez całe życie psa. Dlatego trzeba dbać o regularne „psie przeglądy” u lekarza weterynarii – bez nich nie można stwierdzić, czy pies jest zdrowy i czy nie potrzebuje wsparcia.

Czytaj więcej

Kwasy omega-3 w diecie

Suplementacja kwasami omega-3 i omega-6 jest niezbędna, ponieważ organizm psa nie jest w stanie samodzielnie ich syntetyzować. A bez nich komórki nie mogą nie tylko funkcjonować, ale także istnieć.

Czytaj więcej