Dział: Poradnik dobrego żywienia

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Leczenie jedzeniem

W zmaganiach z chorobami psich jelit duże znaczenie ma dieta – 
dobrze dobrana, ogranicza ich nawroty i wspiera leczenie, 
ale źle skomponowana przyczyni się do zaostrzenia objawów.

Czytaj więcej

Dieta wegetariańska

Coraz więcej wegetarian i wegan aplikuje bezmięsne diety swoim czworonożnym ulubieńcom. Czy to bezpieczne dla zwierząt, które ze swojej natury są przecież mięsożercami? 

Czytaj więcej

BARF idealny

Dieta oparta na surowym mięsie i składnikach pochodzenia zwierzęcego, popularnie zwana BARF (biologically appropriate raw food diet – biologicznie odpowiednie surowe pożywienie), jest opisywana jako karma dla zwierząt domowych, która składa się z nieprzetworzonych termicznie produktów pochodzenia zwierzęcego, odpowiednio bilansowanych oraz suplementowanych, aby nie było niedoborów ani nadmiarów składników odżywczych.

Czytaj więcej

Jajko zamiast wołowiny?

Białko jest niezwykle istotnym składnikiem diety psa, pełniącym ważną funkcję w rozwoju i utrzymaniu zdrowia. Tradycyjne źródła białka, takie jak mięso, mogą być jednak nieodpowiednie dla niektórych psów ze względu na ryzyko alergii czy nietolerancji lub specyficzne wymagania żywieniowe. W takich wypadkach warto znaleźć alternatywne źródła białka, które można dostosować do indywidualnych potrzeb naszych pupili, a tym samym zapewnić im odpowiednie odżywienie.

Czytaj więcej

Nie taki ziemniak straszny?

Warto włączać ziemniaki do psiego jadłospisu, są bowiem bogatym źródłem białka, węglowodanów i utleniaczy. Pamiętajmy jednak, aby były jedynie wartościowym dodatkiem, a nie daniem głównym.

Czytaj więcej

Pies głodny to pies zły?

Czy żywienie ma wpływ na to, jak zachowują się psy? Oczywiście! Tyle że w przeciwieństwie do nas, ludzi, zwierzęta nie mogą decydować o tym, co będą jadły i kiedy. Dlatego to tak ważne, aby opiekunowie mieli pełną świadomość, czym karmią swoich ulubieńców.

Czytaj więcej

Inne oblicza nutraceutyków

To, co jedzą nasze psy, wpływa na ich odporność, sprawność i funkcjonowanie mózgu. Dlatego tak ważne jest podawanie pupilom odpowiedniego pożywienia. Z tego powodu wielu opiekunów decyduje się na nutraceutyki. Te specyfiki mają jednak drugie, bardziej mroczne oblicze.

Czytaj więcej

Gdy tarczyca szwankuje

Niedoczynność tarczycy to dosyć częsta choroba u psów. Może doprowadzić do przyrostu masy ciała, problemów ze skórą i z sierścią oraz do zmian w zachowaniu. Chorujące zwierzę ma też mniej energii. Na szczęście można mu pomóc, a jednym z elementów terapii jest odpowiednie żywienie.

Czytaj więcej