O behawioralnym aspekcie żywienia powiedziano już wiele. Niezaprzeczalnie to, co, kiedy i ile je nasz pies, ma wpływ na jego zachowanie. Kiedy miska może wyzwolić agresję? I co ma z tym wspólnego kukurydza?
Jeżeli chcemy urozmaicić dietę naszego pupila mięsem, to na pewno nie kawałkiem smażonym na głębokim tłuszczu. Jeśli warzywami, to z pewnością bez soli, pieprzu i innych przypraw. Aby samodzielnie wykonać smaczki, wystarczy pokroić mięso na cienkie paski i ususzyć np. na kratce w piekarniku. Co z domowych produktów możemy dawać psu?
Nawet najwspanialsza dieta i suplementacja nie dają stuprocentowej gwarancji zachowania zdrowia przez całe życie psa. Dlatego trzeba dbać o regularne „psie przeglądy” u lekarza weterynarii – bez nich nie można stwierdzić, czy pies jest zdrowy i czy nie potrzebuje wsparcia.
Suplementacja kwasami omega-3 i omega-6 jest niezbędna, ponieważ organizm psa nie jest w stanie samodzielnie ich syntetyzować. A bez nich komórki nie mogą nie tylko funkcjonować, ale także istnieć.
Starość nie musi wiązać się z bólem i cierpieniem. Dobrze dobrana dieta i regularne badania, leczenie i opieka mogą znacznie wydłużyć życie psa oraz poprawić jego komfort.
Jak naturalnie wzmocnić układ odpornościowy naszego pupila? Jakie zioła lub suplementy wprowadzić do jego diety, aby był zdrowy i szczęśliwy? Wiele zależy od sposobu żywienia, przyzwyczajeń i potrzeb zwierzęcia, wynikających z wieku oraz z poziomu aktywności.
Czy można karmić psy owadami? Nie tylko można, ale nawet trzeba. Oczywiście odpowiednio przetworzonymi i we właściwych dawkach. Białko owadzie zawiera bowiem łatwostrawne aminokwasy, korzystnie wpływa na trawienie i ma niezwykłe właściwości hipoalergiczne.
Co powinny jeść nasze psy, żeby żyć długo i szczęśliwie? Czy istnieje psi odpowiednik diety śródziemnomorskiej? Na jakie elementy żywienia należy zwrócić szczególną uwagę?