Dział: Poradnik dobrego żywienia

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Do it Yourself. Jajeczne babeczki na każdą okazję

Oto najprostszy przepis na efektowny poczęstunek dla psiej gromadki, który sprawdzi się np. na psim przyjęciu. Apetyczne babeczki przygotowuje się bardzo szybko i nie wymagają one żadnych trudno dostępnych składników. Bazą babeczki jest suflet – wypiek na bazie jaj – z dodatkiem kawałków mięsa. Tak prostym i wybornym jednocześnie „deserem” nie pogardzi żaden pies.

Czytaj więcej

Psy aktywne i sportowe – żywienie i suplementacja

Żywienie psów sportowych lub pracujących wymaga indywidualnego podejścia, dostosowanego do specyficznych potrzeb związanych z rodzajem i intensywnością aktywności fizycznej. Nie można pominąć także aspektu właściwego nawodnienia oraz opracowania strategii żywieniowych, które będą maksymalizować wydajność i wspierać regenerację organizmu po wysiłku. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Czytaj więcej

Do it Yourself - Kruche ciasteczko serduszko

Przysłowie „przez żołądek do serca” z powodzeniem można odnieść do czworonogów. Czy jest coś, co cieszy nasze psy bardziej niż pyszna przekąska? Aby okazać psu miłość, upiecz mu kruche, mięsne ciasteczka. Twojemu pupilowi zapewne spodoba się ten sposób na zdobycie jego serca.

Czytaj więcej

Przez żołądek do serca. Jak ważna jest dieta dla układu krążenia

Schorzenia układu krążenia to choroby cywilizacyjne, na które cierpią również psy. Kluczowe znaczenie w prewencji i leczeniu mają odpowiedni styl życia i właściwa dieta. Jak powinniśmy karmić naszych ulubieńców? Co zrobić, jeśli choroba już się rozwinęła?

Czytaj więcej

Do it Yourself. Psie przysmaki

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się ze śniegiem, z choinką, prezentami i ze świątecznymi wypiekami, wśród których króluje piernik. Proponujemy, aby w świątecznym ferworze przygotowań znaleźć chwilę na upieczenie pysznego piernika dla psa, by i on posmakował świątecznej atmosfery. Przepis na piernik zawiera oczywiście produkty bezpieczne dla naszych czworonogów.
 

Czytaj więcej

Dieta na wyciszenie emocji – kiedy działa?

Dieta wpływa na nasz nastrój i emocje – to fakt potwierdzony nie tylko przez nasze osobiste doświadczenia, ale też przez naukowców. Temat naszego artykułu zostanie omówiony w odniesieniu do badań naukowych, aby pokazać różne punkty widzenia i podejścia do tego zagadnienia. 
 

Czytaj więcej

Leczenie jedzeniem

W zmaganiach z chorobami psich jelit duże znaczenie ma dieta – 
dobrze dobrana, ogranicza ich nawroty i wspiera leczenie, 
ale źle skomponowana przyczyni się do zaostrzenia objawów.

Czytaj więcej

Dieta wegetariańska

Coraz więcej wegetarian i wegan aplikuje bezmięsne diety swoim czworonożnym ulubieńcom. Czy to bezpieczne dla zwierząt, które ze swojej natury są przecież mięsożercami? 

Czytaj więcej

BARF idealny

Dieta oparta na surowym mięsie i składnikach pochodzenia zwierzęcego, popularnie zwana BARF (biologically appropriate raw food diet – biologicznie odpowiednie surowe pożywienie), jest opisywana jako karma dla zwierząt domowych, która składa się z nieprzetworzonych termicznie produktów pochodzenia zwierzęcego, odpowiednio bilansowanych oraz suplementowanych, aby nie było niedoborów ani nadmiarów składników odżywczych.

Czytaj więcej