Dział: Otwarty dostęp

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

SAFE-ANIMAL – skuteczne odnajdowanie zaginionych zwierząt

Jak zapewnić psu bezpieczeństwo, a opiekunowi spokój, podczas pobytu z czworonogiem w terenie? Czipowanie i elektroniczna rejestracja psów znacznie zwiększa szanse na szczęśliwy powrót do domu zwierzęcia w razie nieprzewidzianego nieszczęśliwego zdarzenia – jego ucieczki lub kradzieży.

Czytaj więcej

Ranking najlepszych obroży przeciw kleszczom dla Twojego pupila

Obroża przeciw kleszczom jest jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczenia czworonoga przed tymi pasożytami. Ze względu na coraz cieplejsze zimy, zarówno psy jak i koty potrzebują dziś ochrony przez cały rok. Jak wybrać odpowiednią obrożę dla naszego pupila? Jaka jest najlepsza obroża na pchły i kleszcze w Polsce?

Czytaj więcej

Dialog na spacerze

Spacer z psem to doskonała sposobność do budowania i wzmacniania relacji między człowiekiem a zwierzęciem. Żeby jednak tak się stało, człowiek musi umieć prawidłowo odczytywać wysyłane przez pupila sygnały i odpowiednio na nie reagować.

Czytaj więcej

Gdy pies ma alergię

Szacuje się, że nawet jedną trzecią populacji ludzi stanowią alergicy. Być może tak samo często zwierzęta cierpią z powodu chorób o podłożu alergicznym, np. nietolerancji pokarmowej czy atopii. Czym są te choroby? Jak sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej

Motywacja w psim treningu

Można by zacząć od podania kilku definicji, od pisania o gotowości do działania, od łacińskich zwrotów, ale spróbujmy prościej – obrazowo. Żebyśmy po prostu mogli zrozumieć, czym może być motywacja w psim treningu, a czym nie jest, co służy psu, a co może przynosić wręcz odwrotne skutki, choć wydaje się nam, że przecież cały czas mobilizujemy psa do pracy. Na motywację nie ma jednego wzoru.

Czytaj więcej

Czy zachowanie psa jest zapisane w genach?

Rozmawiamy z prof. dr. hab., dr. h.c. Markiem Świtońskim, prowadzącym m.in. liczne badania dotyczące genetyki psów. Profesor Marek Świtoński jest członkiem rzeczywistym PAN, na co dzień pracuje w Katedrze Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Czytaj więcej

Pies głodny to pies zły?

Czy żywienie ma wpływ na to, jak zachowują się psy? Oczywiście! Tyle że w przeciwieństwie do nas, ludzi, zwierzęta nie mogą decydować o tym, co będą jadły i kiedy. Dlatego to tak ważne, aby opiekunowie mieli pełną świadomość, czym karmią swoich ulubieńców.

Czytaj więcej

Jak rozpoznać, że coś psa boli

Człowiek, jeśli go coś boli, najczęściej po prostu o tym mówi. A co, jeśli coś boli psa? Jak rozpoznać objawy bólu u naszego czworonoga, by mu w cierpieniu szybko i skutecznie pomóc?

Czytaj więcej

Zakochany kundel. Życie erotyczne psów

W ludzkim świecie seks wciąż budzi silne emocje. Powoli przestaje jednak być tematem tabu, głównie za sprawą coraz większej wiedzy oraz zachodzących zmian społecznych. Na pewno jednak nigdy nie był tabu w świecie psów. Stanowi tak naturalną część ich życia, jak jedzenie, odpoczynek czy zabawa. Skoro tak, przyjrzyjmy się intymnemu życiu naszych czworonożnych ulubieńców.

Czytaj więcej

Chodzenie „na kontakcie” - Kontakt wzrokowy kluczem do sukcesu

Nawiązanie kontaktu wzrokowego z psem to pierwszy krok do udanego treningu. Na wyższych poziomach ćwiczeń pozwala on również na chodzenie „na kontakcie”. Na czym polega ten rodzaj ćwiczenia i w jakich sytuacjach jest dla psa oraz jego opiekuna przydatny?

Czytaj więcej

Nie dotykaj! – czyli jak ważna jest praca psa przewodnika

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie codzienne psa przewodnika? Jakie czekają na niego wyzwania? Jak bardzo musi być skupiony na swojej pracy, aby prowadzić niewidomą osobę? Zobaczcie co warto wiedzieć, w tym temacie.

Czytaj więcej