Dział: Behawiorysta radzi

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Psi podbiegacze. Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Współpraca podczas spacerów to kluczowa umiejętność, którą powinien nabyć każdy pies oraz jego opiekun. Tej nauki nie ułatwiają ani bodźce, których nie brakuje w otaczającym świecie, ani inni ludzie i inne zwierzęta.

Czytaj więcej

Nieznośny ciężar traumy. Skuteczna diagnoza i terapia zwierzęcia

Wychodzenie z traumy trwa miesiącami, a nawet latami. Niestety, zdarza się, że mimo ogromnego nakładu pracy nie da się całkowicie jej pozbyć.

Czytaj więcej

Mój pies nie toleruje obcych ludzi. Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Pies nie zawsze jest zainteresowany kontaktem z człowiekiem, nawet tym mu najbliższym. Choć to gatunek nastawiony na współpracę z człowiekiem, nie będzie wylewnie okazywał miłości każdej istocie.

Czytaj więcej

Lęki i obawy adoptowanego psa. Czego się spodziewać i jak sobie z tym radzić?

Trudno jednoznacznie określić, czego może bać się pies adoptowany. Jeżeli znana jest jego przeszłość, to pracę z nim można zacząć od razu, często już w domu tymczasowym lub schronisku. Jeśli jednak niewiele wiadomo o przeszłości zwierzęcia, warto poświęcić pierwsze dni czy tygodnie na uważną obserwację.

Czytaj więcej

Mój pies nie chce jeść - Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Psy w zdecydowanej większości lubią jeść. Dużo uwagi poświęcają na znajdowanie jedzenia lub próby jego kradzieży. Jest jednak niewielka grupa niejadków, które miewają problemy z jedzeniem. Jak sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej

Mój pies kradnie jedzenie. Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Psy lubią jeść. Czasami jednak to umiłowanie przeradza się w łakomstwo i obżarstwo. Wtedy zwierzaki kradną jedzenie ze stołu albo kredensu, żebrzą o kąski, nie opuszczają opiekunów podczas posiłków. Jak temu zaradzić?

Czytaj więcej

Gdy pies sam siebie krzywdzi

Twój pies obgryza własny ogon, ssie łapy albo energicznie wylizuje boki? Zareaguj natychmiast! Są to bowiem tzw. zachowania samouszkadzające, które, jeśli są zlekceważone, prowadzą do bardzo poważnych problemów zdrowotnych.

Czytaj więcej

Gdy pies szczeka i wyje. Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Wokalizacje są sposobem komunikacji psów, dlatego w żadnym wypadku nie wolno ich karcić za piszczenie, warczenie czy szczekanie. W przyszłości bowiem pies pomny kar może zrezygnować z formy sygnalizacji, za którą wcześniej był karany, i zamiast np. warknąć ostrzegawczo, od razu ugryzie.

Czytaj więcej

Gdy pies zjada rzeczy niejadalne

Wszelkie dziwne zachowania czworonożnych pupili powinny natychmiast nas zaalarmować. Zazwyczaj bowiem świadczą albo o poważnych chorobach somatycznych, albo o problemach psychologicznych. Jednym z takich groźnych objawów jest syndrom pica.

Czytaj więcej

„Pyszna” kupa - Jak sobie radzić z koprofagią – opis przypadku

„Znowu zjadł to świństwo” – żalą się czasami zaniepokojeni opiekunowie psów. Czy słusznie się niepokoją? Kiedy koprofagia powinna skłonić ich do wizyty z pupilem u lekarza weterynarii?

Czytaj więcej

Pies wysoko wrażliwy

Pies wysoko wrażliwy będzie taki przez całe życie. To od nas zależy, czy jesteśmy w stanie zapewnić mu właściwy komfort i bezpieczeństwo.

Czytaj więcej

Gdy psy się nie lubią…

Nieprawidłowa socjalizacja na etapie szczenięcym może doprowadzić do agresji przejawianej wobec innych psów. Jest to o tyle kłopotliwe, że z innymi czworonogami mamy do czynienia przy okazji niemal każdego spaceru, wizyty w gabinecie weterynaryjnym czy w trakcie pobytu w psim hotelu. Jak zwalczyć agresję w interakcji z drugim psem?

Czytaj więcej