Dział: Behawiorysta radzi

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak bezpiecznie jeździć na rowerze z psem?

Dylemat: iść na rower czy pobyć dłużej z psem po całym dniu spędzonym w pracy – brzmi dla Ciebie znajomo? Nie musisz z niczego rezygnować – połączenie tych dwóch aktywności jest możliwe i może być doskonałą zabawą zarówno dla człowieka, jak i dla czworonoga. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, przede wszystkim – o bezpieczeństwie.

Czytaj więcej

Jak przełamać lęk przed gabinetem weterynaryjnym i lekarzem weterynarii?

Na sposób zachowania zwierząt oraz tolerancję różnych sytuacji ma wpływ wiele czynników, które końcowo kształtują danego osobnika. Część elementów jest zależna od hodowcy, a część już od nowego opiekuna i jego podejścia do socjalizacji. Statystycznie historie pacjentów, z którymi przychodzi się nam zmierzyć, ujawniają braki lub błędy popełniane przez opiekunów w tym wrażliwym czasie. Bardzo często problematyczną kwestią staje się wizyta u lekarza weterynarii, a także pozostałe lekarsko-pielęgnacyjne czynności.

Czytaj więcej

Mój pies boi się fajerwerków

Lubimy okres świąteczno-noworoczny i czekamy na niego. Zapominamy jednak, że dla wielu psów jest on trudną próbą, zwłaszcza dla osobników obarczonych żywym temperamentem oraz nadwrażliwością dźwiękową.
 

Czytaj więcej

Kierownicza rola popędów

Często na różne sposoby ograniczamy psu możliwość zaspokajania jego naturalnych potrzeb. Musimy jednak mieć świadomość, że hamowanie instynktownych zachowań rodzi bardzo negatywne emocje i przyczynia się do silnego pogorszenia dobrostanu psa.
 

Czytaj więcej

Agresja terytorialna u psów

Dom i przylegający do niego ogród to miejsca, w których pies czuje się bezpiecznie. Wtargnięcie na ten obszar może być interpretowane przez psa jako zagrożenie i wówczas może się pojawić tzw. agresja terytorialna. Jest to częsty problem wśród psów przebywających większość dnia w ogrodzie, ale może pojawić się także w innych okolicznościach. 

Czytaj więcej

Nuda, złość, lęk

Problemy separacyjne to psia „choroba cywilizacyjna” – jak depresja czy wypalenie zawodowe u ludzi. Nie dziwmy się więc naszym psom, że niechętnie zostają same w domu na wiele godzin.
 

Czytaj więcej

Psi podbiegacze. Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Współpraca podczas spacerów to kluczowa umiejętność, którą powinien nabyć każdy pies oraz jego opiekun. Tej nauki nie ułatwiają ani bodźce, których nie brakuje w otaczającym świecie, ani inni ludzie i inne zwierzęta.

Czytaj więcej

Nieznośny ciężar traumy. Skuteczna diagnoza i terapia zwierzęcia

Wychodzenie z traumy trwa miesiącami, a nawet latami. Niestety, zdarza się, że mimo ogromnego nakładu pracy nie da się całkowicie jej pozbyć.

Czytaj więcej

Mój pies nie toleruje obcych ludzi. Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Pies nie zawsze jest zainteresowany kontaktem z człowiekiem, nawet tym mu najbliższym. Choć to gatunek nastawiony na współpracę z człowiekiem, nie będzie wylewnie okazywał miłości każdej istocie.

Czytaj więcej

Lęki i obawy adoptowanego psa. Czego się spodziewać i jak sobie z tym radzić?

Trudno jednoznacznie określić, czego może bać się pies adoptowany. Jeżeli znana jest jego przeszłość, to pracę z nim można zacząć od razu, często już w domu tymczasowym lub schronisku. Jeśli jednak niewiele wiadomo o przeszłości zwierzęcia, warto poświęcić pierwsze dni czy tygodnie na uważną obserwację.

Czytaj więcej

Mój pies nie chce jeść - Jak sobie z tym radzić? Opis przypadku

Psy w zdecydowanej większości lubią jeść. Dużo uwagi poświęcają na znajdowanie jedzenia lub próby jego kradzieży. Jest jednak niewielka grupa niejadków, które miewają problemy z jedzeniem. Jak sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej