Dział: Relacje i komunikacja

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Doga – czyli joga z psem

Ostatnio bardzo popularna stała się doga, czyli joga z udziałem psa. Na czym polega? Jak wspólnie ćwiczyć z psem, żeby i nam, i zwierzęciu sprawiało to radość, przynosiło spokój i relaksację?

Czytaj więcej

Psi coach - Rozwój własnego potencjału przy udziale psa

Wielu moich klientów uświadomiło sobie, że karci swoje psy za wyrażanie złości, tak jak w dzieciństwie karcili ich za to samo rodzice. Zrozumieli, że i oni, i ich pupile spotykali się z restrykcjami za swoje naturalne zachowania i reakcje.

Czytaj więcej

Potęga psiego węchu

My, ludzie, żyjemy głównie w świecie ruchomych obrazów i na pierwszym miejscu stawiamy to, co widzimy. Psy zaś postrzegają świat za pomocą nosa.

Czytaj więcej

Uśmiech za uśmiech

Jeden uśmiech może zmienić wiele w życiu – czyimś i naszym własnym. Dlaczego więc nie korzystamy z niego tak często, jak byśmy mogli?

Czytaj więcej

Komenda – szczyt komunikacyjnej góry lodowej

Zrozumienie istoty relacji między czło­wiekiem a psem stanowi klucz do roz­wiązania problemów behawioralnych zwierzęcia.

Czytaj więcej

Świat w psich kolorach - Jak widzą psy

Mimo rosnącej wiedzy o tym, jak żyją psy i jak sobie radzą w otaczającym świecie, wciąż jest rozpowszechnionych wiele mitów, np. o tym, że widzą one świat jedynie w odcieniach bieli i czerni. Tymczasem sprawa wygląda zupełnie inaczej. Psy widzą całą paletę barw, choć nie są to żywe kolory.

Czytaj więcej

Emocjonalny dialog z psem. Samopoznanie opiekuna a wsparcie zwierzęcia

Jeśli opiekun ma gorszy dzień, jest rozdrażniony i spięty, to jego pies także stanie się bardziej pobudliwy bądź reaktywny. Jak w takiej sytuacji pomóc sobie i czworonożnemu przyjacielowi?

Czytaj więcej

Prawdziwa asertywność

Prawdziwa asertywność oznacza bycie sobą, bez ranienia innych. Obydwa te elementy muszą być zachowane. Asertywność oznacza szacunek dla siebie i drugiego człowieka. Chodzi w niej o utrzymanie kontaktu z własnymi potrzebami i pragnieniami, nie zaś o dążenie do uzyskania tego, czego się pragnie za wszelką cenę.

Czytaj więcej

Nauczyciel dobrych emocji. Jak pies uczy nas dawać komuś akceptację

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo psy wpływają na nasze życie i charakter. Pozytywna relacja z nimi przynosi korzyści dla zdrowia fizycznego, psychicznego, a nawet funkcjonowania społecznego.

Czytaj więcej

Patchwork w psim wydaniu. Międzygatunkowa rodzina pod jednym dachem

Lubimy towarzystwo zwierząt. Psy, koty, świnki morskie czy papugi mieszkające pod jednym dachem mało kogo dzisiaj dziwią. Jak jednak zapanować nad taką menażerią, żeby nikt nikogo nie zjadł, a relacje układały się dobrze?

Czytaj więcej

Jak rozmawiać z psem?

Czym różni się rozmowa z psem od rozmowy z bliskim człowiekiem? Czy ludzie mogą nauczyć się psiego języka? Jak dzięki świadomej komunikacji budować z psem relację opartą na zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu?

Czytaj więcej