Dział: Relacje i komunikacja

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Bohater. Rola opiekuna w życiu czworonoga

Wielcy bohaterowie nie zawsze noszą peleryny. Czasem wystarczy zwykła osoba, która przyjmuje pod swój dach psa, by go uratować lub zmienić jego życie na lepsze. Opiekunowie czworonogów to prawdziwi bohaterowie, których codzienna troska i oddanie sprawiają, że ich czworonożni przyjaciele mogą cieszyć się pełnią życia. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu – zobaczcie, jakie heroiczne czyny kryją się za rolą opiekuna.

Czytaj więcej

Kochając posłuszeństwo aż do bólu. Część 2

Stosowanie wiedzy naukowej pozwala na prowadzenie skutecznej terapii bez użycia metod i narzędzi wykorzystujących awersję. Przedstawione w pierwszej części artykułu tezy Lindsaya w większości możemy dziś nazwać apoteozą awersji, a argumenty w nich zawarte można z łatwością obalić. W tym celu podzielimy je na dwie grupy.

Czytaj więcej

SAFE-ANIMAL – skuteczne odnajdowanie zaginionych zwierząt

Jak zapewnić psu bezpieczeństwo, a opiekunowi spokój, podczas pobytu z czworonogiem w terenie? Czipowanie i elektroniczna rejestracja psów znacznie zwiększa szanse na szczęśliwy powrót do domu zwierzęcia w razie nieprzewidzianego nieszczęśliwego zdarzenia – jego ucieczki lub kradzieży.

Czytaj więcej

Salon piękności czy gabinet strachu? Jak przygotować psa do groomera, aby uniknąć stresu?

Wizyta u psiego fryzjera może być stresująca zarówno dla czworonoga, jak i dla jego opiekuna. Psy lubią powtarzalność i rutynę, z reguły obawiając się gwałtownych sytuacji i nieznanych zadań. Człowiek ma z kolei poczucie, że zostawia psa w obcych rękach i naraża go na nieprzyjemne czynności. Zwierzę odczuwa emocje swojego opiekuna i boi się jeszcze bardziej. Co zatem zrobić, aby przerwać to błędne koło? Odpowiedź brzmi: odpowiednio się przygotować.

Czytaj więcej

HAU DO YOU KNOW, co kupić?

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy jest jakaś rzecz, która ucieszy jednocześnie psiarza, ale skorzysta także na niej pies? Najpiękniejszy prezent dla każdego, bez względu na to, czy to człowiek, czy zwierzę, to wiedza i świadomość – o potrzebach i sposobie patrzenia na świat tego drugiego. Wiedza otwiera drogę do zrozumienia siebie nawzajem i mądrej troski. Doskonałym wyborem na walentynkowy upominek, łączącym przyjemne z pożytecznym, będzie gra Hau do you know.

Czytaj więcej

Kochając posłuszeństwo aż do bólu. Część 1

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach, kiedy wiedza naukowa daje nam odpowiedzi na tyle pytań i rozwiązuje problemy, z którymi do tej pory ludzie sobie nie radzili, czterdzieści lat po publikacji książki Karen Pryor Najpierw wytresuj kurczaka (1984), obroże elektryczne powinny odejść do lamusa. Tymczasem wciąż są łatwo dostępne i powszechnie wykorzystywane. Dlaczego?

Czytaj więcej

Polska – kraj, w którym psi przyjaciel to część rodziny

Polska, z długą historią i bogatą kulturą, jest miejscem, gdzie nie tylko pierogi i wódka odgrywają kluczową rolę. To także kraj, gdzie miłość do psów zakorzeniła się głęboko w sercach ludzi, kształtując zarówno krajobraz domów, jak i styl życia. Statystyki nie kłamią – Polska to prawdziwy raj dla czworonożnych przyjaciół.

Czytaj więcej

GaSa buduje więź z psem

GaSa – masaż relaksacyjny zwierząt, w którym techniki manualne nie są najważniejsze. To właśnie z tego powodu, że nie ma tutaj mechanicznego odtwarzania ruchów, GaSa jest cudownym punktem wyjścia do budowania relacji z psem.

Czytaj więcej

Życie w rytmie rytuałów

Psy bardzo lubią rytuały, które nadają ich życiu uporządkowany, stały rytm. Pomagają im także opanować emocje, odzyskać poczucie kontroli, złagodzić lęk i niepewność. 

Czytaj więcej

Jak pies z kotem

W ostatnim czasie coraz częściej pies i kot mieszkają pod jednym dachem. Niektórzy mówią nawet, że dzięki temu dom jest pełniejszy. Czy jednak da się między tymi dwoma gatunkami stworzyć harmonię i zgodę?
 

Czytaj więcej

Kim dla ciebie jestem, psie?

Poczucie tożsamości jest niezwykle ważne zarówno dla prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, jak i dla utrzymania dobrego samopoczucia i pewności siebie. To, jak sami siebie postrzegamy, definiuje najważniejsze elementy naszej relacji z psem.

Czytaj więcej

Gdy przyjaciel musi odejść…

Eutanazja w weterynarii jest gestem miłości i miłosierdzia wobec zwierzęcia. Jest pomocą – w wielu wypadkach jedyną, jakiej można udzielić. Gdy usypiam zwierzę, dla którego dalsze życie oznacza tylko cierpienie i powolne konanie, odczuwam ulgę.

Czytaj więcej